Eli kuinka lähestyä kiinnostuksen kohdetta jos ei tiedä hänen suuntautumista?Olen itse vielä aloittelija tässä asiassa joten en tiedä "tunnusmerkkejä".Ystäväni joka on lesbo,sanoi että hän vain tietää kuka on lesbo.Itse olen tunnistanut vain pari tyyppiä lesboksi ennenkuin he ovat itse kertoneet.Asun todella pienessä kaupungissa joten en voi vain mennä ja tehdä aloitetta.Työkaverini on lesbo ja haluaisin tutustua häneen mutta en tiedä kuinka?
mistä tunnistaa lesbon/bi:n?
piipi
194714
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
häntä vaikka kahville tai seuraksi jonnekin?
tietysti jos pieni paikkakunta on kyseessä ja tahdot asian tehdä hiukan hiljaisemmin, pyydä häntä vaikkapa sivummalle ja selitä asiasi muilta korvilta suojassa.
Tai jos tiedät hänestä jotain yhteystietoja, esim puhnron, laita ystävällinen tekstari,kysele kuulumisia ja pyydä sitten jonnekin :)
Tulet huomaamaan, että vuosien saatossa silmä kehittyy eli erotat jyvät akanoista.
Voihan toki olla, että on olemassa joitain yleispäteviä homo-, hetero- ja lesbotuntomerkkejä. Kokemuksesta kuitenkin tiedän, että metsään voi mennä liiankin helposti. Niin kävi jopa itseni kohdalla. Luulin olevani hetero, kunnes tapasin nykyisen tyttöystäväni. Enkä omasta mielestäni ole mitenkään lokeroitavissa. Hyvä on, en harrasta meikkaamista tai pitkiä kynsiä kovinkaan usein, mutta vain lähinnä mukavuussyistä. Omistan pitkät hiukset ja hameitakin kaapista löytyy. Luonteeltani olen ehkä liiankin feminiininen, pidän leipomisesta, neulomisesta ja hössöttämisestä... Joten luulen, että rohkeasti treffeille pyytäminen antaa parhaan tuloksen.
Lykkyä sinulle!
jos kelataan että se tutka on sama kuin osa lukea toisen ulkonäköä.Tiety osan voi päätellä kyllä lesboksi vaatteistakin, mutta kyllä sen kiinnostuksen kohteen lukee ihan jostain muusta kuin ulkonäöstä ja vaatteista.
lesbon tunnistaa äijävaatteista,raapii itteään,paskaset kynnenalustat,korjaa autoa,ostaa elektroniikka,ravaa rautakaupoissa,vetää tupakkaa kuin mies,kiroilee ja räkii.
Bisset taas tunnistaa ylikorostetuista i lainereista ja kikkamaisista vaaleanpunaisista huulista ja kynsistä.
Mies-Bisset taas tunnistaa siitä että haluavat naisen statuksen vuoksi ja sitten kuksivat peppukeikkuen pitkin pusikkoja ja homobaareja.
siis puhutko cris owen´ista? Mutta sehän on tätä nykyään mies. Vokottelee kauniita NAISmalleja. siis heteromies
Minä taidan olla sitten lesbo enkä bi :D.Vanha tervakeuhko ja viskisieppo.Elikkäs ns.rekkalesbo :D
Eiku ihan oikeesti.Käyn kuitenkin ihan ns.heterobaareissa koska täällä ei ole "homo"baareja.En viitsi ruveta vokottelemaan ketään tyttöä jos en tiedä onko hän lintu vai kala.Muuten saattaa tulla kaapin kokoinen bodari ja vetää mua lättyyn :)
mä vähän luulen että Crissillä ei kyllä seiso ko järki..sitäpaitsi siitä tuli niin helkatin ruma äijäks että sille ei kyllä kukaan nainen anna ko rahasta tai dollarinkuvat silmissä vilkkuen!
mut se taitaa olla persaukinen..
Jos olet tosissasi , kotiseudullasi jyrähtää tänään ukkonen. Jos vitsailet , paistaa aurinko.
Ugh ´olen puhunut !
sataa niin tusti ja ukkostaa salamoilla!!
Erilaista rekvisiittaa mukana: on MOUKARIA, ruoskiä, luunmurskaimia etc. mitä tarvitaan LESBOSESSIOISSA!
JEE
ne luunmurskaimet kuulostaa tosi lesbomaisilta. Ja sit kaikki lesbot tietysti aina ja joka paikassa yrittää kaikkia naisia vaikka väkisin.
Joo, ja bisset yrittää sitten kaikkia kaikenaikaa!
Itse sanoisin, että bi:n tai lesbon ennemminkin tuntee kuin näkee. Ehkä se sitten on tuo joku "me"-henki, tosin olen hitusen skeptinen. Ehkä enemmänkin jostain aivan pienistä asioista, miten toinen suhtautuu ihmisiin jne jne. Tosin tämä pätee muunkinlaisiin "ryhmiin".
tähän viestiin piti ihan nätisti opastaa että mene työkaverisi luokse seksysti polvelle istumaan ja kutsu hänet dildoesittelyyn.
kerro että olet ajatellut pitää kutsut kamujen kanssa ja olisi kiva jos hänkin tulisi.Näytä esim näytekappale jostain kivoista ky..vän rääpäleistä ja kikattele hieman söpösesti!
sitten vaan kutsutki hänet etkä muita!
kiva ilta on kyllä tiedossa.
kiinnostunut työkaveristani seksuaalisesti vaan ystävänä.ilostuin niin lujaa kun sain selville että meidän tuppukylässä on toinenkin "vino".olemme eri työvuoroissa joten kahvitauollakaan emme voi jutella.enkä voi vaan mennä ja sanoa et:hei!mäki tykkään naisista.ollaanko kavereita?
ja miks et voi?
mitäs vaikeaa tuossa sitten on? onko työkaverisi suuntaus yleisesti tiedossa vai miksi pelkäät ottaa häneen kontaktia? mun mielestä naisten kesken on se etu että voi näyttää tunteitaan ja halailla ja kosketella ilman että kukaan tajuaa mitään, naisille se on heteromaailmassakin sallittua.Pussailu ehkä jo herättäis epäilyjä ;D