Mietin tässä sellasta asiaa, kun eräs tuttuni kertoi tuon Keski-Pohjanmaan amk:n olevan hyvä opiskelupaikka. Tilat olivat loistavat, ja opetuskin ok? Ja kaveri pääsi heti töihinkin. Onko muilla minkälaisia kokemuksia kyseisestä paikasta? Olisi kiva hakea tuonne lisähaussa, mutta olisi myös kiva kuulla jos joku voisi myös kommentoida paikan tasoa.
KPAMK:sta pääsee töihin?
Adobe
101074
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Heippa!
Opiskelen Ylivieskan yksikössä mediatekniikkaa ja olen tykännyt kovasti sekä opiskelusta että koulusta. Tilat ovat todella uudenaikaiset ja modernit verrattuna moneen muuhun ammattikorkeaan ja opetuksen taso on hyvä!
Mikä koulutusohjelma sinua kiinnostaisi eniten? Tarjohan on hyvin laaja: Liiketalous, matkailuala, luonnontieteidenala, sosiaali- ja terveysala, humanistinen ja kasvatusala, kulttuuriala ja tekninenala jossa muuten uutena koulutusohjelmana tarjotaan ensimmäistä kertaa englanninkielinen Bachelor of Engineering: Industrial Managment jonne voivat hakea sekä suomalaiset kuin ulkomaalaisetkin.
Ja tietenkin jos kiinnostaa lähteä vaihtoon, on sekin mahdollista..
Kannattaa käydä tutustumassa Ammattikorkean omille sivuille: www.cop.fi
Terve vain.
Itseäni kiinnostaisi tekninen ala tai liiketalous. Osaatko kertoa yhtään enempää tuosta Bachelor of Engineeringistä?
Osaisitko myös kertoa jotain itse paikkakunnasta?
Onkohan tuohon kansainväliseen ohjelmaan lisähakua? Sivuilta ei lötynyt tietoa..
Muistelisin että 2.6.2007 alkaa lisähaku. En ole aivan 100% varma mutta voin tietenkin tarkistaa.
Ok!
Ens viikon maanantaista eteen päin (4.6) voi kysellä paikkoja. http://www.ylivieska.cou.fi/ , näytti olevan Ossi Päiväläinen joka tietää nuo asiat paremmin.
Pakkoha tätä topiccia oli pakko nostaa. Eikö kukaan osaa sen paremmin kertoa tuosta kpamk:sta? Olisi kiva nimittäin tietää että onko tuo millane paikka :)
Ihan uudet tilat rakennettu. Hyvä paikka. Opettajat ovat mukavia ja muutenkin kaikki on hyvää.
Dodiin. hyvä kuulla. Pitänee sitten hakea sinne lisähaussa nyt. :)
nähtävästi ei monin osaa kertoa tästä paikasta mitään? tai ehkäpä joku sitten osaisi kertoa jonkun paikan missä joku toinen osaisi kertoa :)