Terveppä kaikille!
Mua kiinnostaisi aika paljon sellainen asia että kumman pitää tehdä aloite naisen vai härkämiehen. Siis millainen härkämies on jos se on kiinnostunut tytöstä "oikeasti", uskaltaako se helposti tehdä aloitteen jos on kiinnostunut muuna kuin ystävänä -onko sen "katselu" kiinnostusta tai millainen käyttäytyminen näin ylipäänsä on tälle merkille tyypillistä.
Tälläisiä kyselen koska oon itse havainnu pienimuotoista kiinnostusta yhtä härkäpoikaa kohtaan enkä tunnu saavan selvää mikä se on miehiään. Vetää puoleensa jotenkin aika vahvasti vaikken tunne miestä vielä kovin hyvin.
Ja koska en tunne ja koska itse olen arka tekemään aloitteita niin olen vain katsellut ja ollut mukava kun ollaan puhuttu sananen sillointällöin ja olen huomannut että toinen on myöskin katsellut joten mun kiinnostus ei taida ihan täysin ykspuolista olla. En vain oikein osaa näitä asioita..
Eli se yksinkertainen kysymys on että onko ujous ja "harkitsevuus" jollain lailla tyypillinen härkäominaisuus.. Tekeekö ne ihastuessaan mitään asioille vai pitääks tässä itse "ottaa härkää sarvista" :).
Härkää sarvista :)?
3
3143
Vastaukset
- HärkäMies
Omalta kohdaltani voin sanoa, että tee aloite. Mutta ole varovainen, sillä avaat pandoran lippaan :)
Ujous on vain pintaa, ja toisen tulkintaa, ei härkä ole oikeasti ujo. Lue leijonan merkistä mitä saat, kun lähestyt härkää. Ja lisää siihen kiintymys ja luotettavuus.
Noh, tulkitse tuosta nyt sitten itse :)- Kaksostytsy
Vai varovainen..
En oo uskaltanut avata tuota mainitsemaasi pandoran lipasta. Eikse niin mene, että kaikki uusi kiinnostaa ja vaikka ei kannattaisi, niin huvittaisi kokeilla :).
Ehkä joku päivä lähestyn tätä miestä, kun se edelleen kiertelee mun ympärillä mutta ei tee mitään muuta.
- Eiääliö
Horoskooppimerkin perusteella voi päätellä täsmälleen yhtä paljon jonkun luonteesta kuin sen sukunimen viimeisen kirjaimen perusteella.
Ääliöt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2302989
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,1232140Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää2171709Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta141665Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!2921520Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita471267- 481200
- 1061042
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan58974- 91962