Hei,
voiko keskenmeno tapahtua vaikka mitään vuotoa ei tulisikaan? Olen nyt 9. raskausviikolla. Minulla loppuivat raskausoireet yhtäkkiä. Tosin vatsaa kipristelee niin kuin menkkojen aikana ja rinnat ovat todella arat. Tekisin mitä vaan että saisin raskauspahoinvoinnin takaisin, sillä sillon tietäisin että olen raskaana. Minulla on onneksi muutaman päivän päästä aika gynegologille joten täytyy nyt malttaa mieli vielä pari päivää.
Raskaus on minulle nyt toinen ja ensimmäisen kanssa minulla oli raskauspahoinvointia koko raskauden ajan. On vaan niin epätodellinen olo, että kasvaako sisälläni todellakin jotain vai onko kaikki vaan kuvitelmaa.
Rauhoittakaa minua pliis ja sanokaa että kaikki on hyvin...
Keskenmeno ilman vuotoa?
3
9229
Vastaukset
- Anniina
Ymmärtääkseni voit ihan hyvin olla vielä raskaana jos ei kerran vuotojakaan ole ollut. Itse odotin ensimmäistä ja se meni valitettavasti kesken seiskaviikolla ilman vuotoja ja minkäänlaisia oireita. Raskausoireet eli lähinnä rintojen arkuus ei kuitenkaan loppunut ennen kuin nyt on alkanut vasta vähentymään lääkkeellisen keskeytyksen jälkeen. Istukka ei lähtenyt heti irtoamaan, voi kuulemma pysyä pitkäänkin paikallaan koska se hoitaa omaa tehtäväänsä eikä aina tunnista sitä, että alkio ei ole elossa. Toivottavasti sulla on kaikki hyvin eikä mitään täämmöstä ikävää käy. Se on aina kauheaa mutta ei varmasti vielä kannata maalata piruja seinälle. Koita jaksaa odottaa gynelle asti!
- Milla.M
mennä kesken jo aiemmilla viikoilla ja vuoto tulee vasta myöhemmin, jos tulee sittenkään ilman lääkkeellistä apua tai kaavintaa. Minulla raskaus meni kesken rv6 ja vuoto alkoi vasta rv12, joten aika pitkään meni.
Mutta, ei raskausoireiden loppuminen tarkoita aina keskenmenoa. Oireet voivat tulla ja mennä ilamn että raskaudessa olisi mitään häikkää. Ole huoleti! - ainakin uskon niin
Moikka!
Raskausoireethan yleensä helpottavatkin (jolleivat onnellisesti kokonaan lopu) alun jälkeen . Uskon että kaikki hyvin sinulla! Tsemppiä!
Itsellä kyllä tuli keskenmeno ilman vuotoa, mutta siihen liittyi kovat vatsakivut ja viikkoja oli tuolloin 13 1.Nyt jo uus tsemppi
päällä =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua
Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊931448Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta
Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi1931431Hei rakas mies. Olisi yksi kysymys, mielellään rehellinen vastaus edes täällä..
Mitä sinä minusta haluat?761175- 901135
- 841000
- 81995
- 39962
Kelloniemeltä harvinaisen lapsellista käytöstä valtuustossa
Olipa harvinaisen ala-arvoinen esitys kelloniemeltä valtuustossa. Alkoi Nivalaa oikein matkimalla matkimaan siteeratessa66915Satonen Kelaan, on paras mies ?
Kukaan ei ole tehnyt enemmän Kelalle asiakkaita kuin Satonen kokoomuksineen, näin ollen täyttänee paikan edellytykset v81902Korjaamo Kiesifix
Hei. Kävin viime viikolla tuolla korjaamolla, siistiä oli mutta yksi asia jäi mieleen!Joitakin jätkiä istui ja katseli/6857