Pierutauti

lähti......

8

2157

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mitä?

      Merisuolaako sie kokeilit vai mitä??

      • lukenut.................

        Merisuolan puute ei aiheuta pierutautia.
        Mutta aiheuttaa heiketynyttä aivotoimintaa,
        Josta kysymyksesi oiva esimekki.


    • tätä mielenkiinnolla

      ja en voi olla kuin samaa mieltä. Mihin olemme kadottaneet se tiedon, joka kansanparantajilla oli/on? Olen aina välttänyt kevyttuotteiden käyttämistä jo senkin perusteella, että niissä on mielettömät määrät erilaisia lisäaineita, joita ei ole ihmiskehoon tarkoitettu. Merisuolasta olen kuullut aiemminkin paljon hyvää. Se, että vetää suonta jalasta johtuu myös suolan puutteesta ja tähän olen ottanut suolakiteen suuhun ja tehonnut on. Sittemmin olen alkanut käyttää merisuolaa ainoana suolana ruokaa tehdessäni ja hyvin olen voinut, suonenvedotkin historiaa.

      • suuhun vai persiiseen?

        en ymmärrä mitenkä merisuola voi auttaa ilmavaivoissa??????


      • kerrassaan
        suuhun vai persiiseen? kirjoitti:

        en ymmärrä mitenkä merisuola voi auttaa ilmavaivoissa??????

        Olipas hyvä että eksyin tälle sivulle,Lääketeollisuus tappaa suomessa omaa kansaa pimittämällä,valehtelemalla.Totahan voi sanoa kansan murhaksi,tahallaan sairastuttamiseksi.
        Voi yhrenkerran, tätä kansaa on vedetty nenästä oikein olan takaa.


      • yksinkertaista
        kerrassaan kirjoitti:

        Olipas hyvä että eksyin tälle sivulle,Lääketeollisuus tappaa suomessa omaa kansaa pimittämällä,valehtelemalla.Totahan voi sanoa kansan murhaksi,tahallaan sairastuttamiseksi.
        Voi yhrenkerran, tätä kansaa on vedetty nenästä oikein olan takaa.

        jymäytetään oikein kunnolla. Tuolla hevostallinetissä luki taannoin näistä margariineistä joissa on eläinperäisyä rasvaa. että oksettaa kun tietää,miten tänä päivänä käy teuraille ruhoille.Ne kuljetetaan tiloilta kuolleina ei elävinä ja sitten niitä kerätään ja johan mätänee alkaa ja matoja tulee ym..niin näistä sitten menee matoset eläinrasvat markariinitehtaalle ja eikun syömään.Hyi olkoon.onneks en käytä moisia tuotteita ja nää muut margariinit eikös niissä ollut jotain bensaan tai öljyyn liittyvää tekovaiheessa?Tästä on kyllä tullut jo tv:säkin mutta oliko se viimmesyksynä kun tuli ohjelma.Ja mitäpä vielä myrkkyjä onkaan ruuissa eihän tavallinen ihminen niitä siansaksa selityksiä ymmärrä kun selityksetkin on kemiaa.


      • olet vai mikä?
        suuhun vai persiiseen? kirjoitti:

        en ymmärrä mitenkä merisuola voi auttaa ilmavaivoissa??????

        Sekoitat 1/2 tl merisuolaa aamuiseen kahvikupilliseesi. No, sen jälkeenhän sitä voi miettiä, mihin se pannaan? Itse ainakin join ja toimii todella hyvin. Niin, lähti turhat turvotukset ja vihkisormuksetkin menee taas solahtaen sormeen. Olo on ollut kertakaikkisen mahtava. Kiitos vain vinkin lähettäjälle.


      • siihen auta
        suuhun vai persiiseen? kirjoitti:

        en ymmärrä mitenkä merisuola voi auttaa ilmavaivoissa??????

        vaan lopeta kurrin ja kevytmaidon juonti. Osta kulutusmaitoa 1litra ja lisää siihen keitettyä, jäähdytettyä vettä 3 litraa, niin saat 4 litraa maitoa, joka ei pieretä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      191
      11733
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      29
      8184
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      58
      6176
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      171
      5106
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      42
      4881
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      47
      4460
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      116
      4363
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      118
      3835
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      81
      3333
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1821
    Aihe