Laktosivaivat katosivat, vaikka en oikein uskonut.
Mutta mummoni on jankuttanut samasta asiasta.
Päätin kokeilla, ja paikkansa pitää.
http://kansanparantaja.blogspot.com/
Pierutauti
8
2135
Vastaukset
- mitä?
Merisuolaako sie kokeilit vai mitä??
- lukenut.................
Merisuolan puute ei aiheuta pierutautia.
Mutta aiheuttaa heiketynyttä aivotoimintaa,
Josta kysymyksesi oiva esimekki.
- tätä mielenkiinnolla
ja en voi olla kuin samaa mieltä. Mihin olemme kadottaneet se tiedon, joka kansanparantajilla oli/on? Olen aina välttänyt kevyttuotteiden käyttämistä jo senkin perusteella, että niissä on mielettömät määrät erilaisia lisäaineita, joita ei ole ihmiskehoon tarkoitettu. Merisuolasta olen kuullut aiemminkin paljon hyvää. Se, että vetää suonta jalasta johtuu myös suolan puutteesta ja tähän olen ottanut suolakiteen suuhun ja tehonnut on. Sittemmin olen alkanut käyttää merisuolaa ainoana suolana ruokaa tehdessäni ja hyvin olen voinut, suonenvedotkin historiaa.
- suuhun vai persiiseen?
en ymmärrä mitenkä merisuola voi auttaa ilmavaivoissa??????
- kerrassaan
suuhun vai persiiseen? kirjoitti:
en ymmärrä mitenkä merisuola voi auttaa ilmavaivoissa??????
Olipas hyvä että eksyin tälle sivulle,Lääketeollisuus tappaa suomessa omaa kansaa pimittämällä,valehtelemalla.Totahan voi sanoa kansan murhaksi,tahallaan sairastuttamiseksi.
Voi yhrenkerran, tätä kansaa on vedetty nenästä oikein olan takaa. - yksinkertaista
kerrassaan kirjoitti:
Olipas hyvä että eksyin tälle sivulle,Lääketeollisuus tappaa suomessa omaa kansaa pimittämällä,valehtelemalla.Totahan voi sanoa kansan murhaksi,tahallaan sairastuttamiseksi.
Voi yhrenkerran, tätä kansaa on vedetty nenästä oikein olan takaa.jymäytetään oikein kunnolla. Tuolla hevostallinetissä luki taannoin näistä margariineistä joissa on eläinperäisyä rasvaa. että oksettaa kun tietää,miten tänä päivänä käy teuraille ruhoille.Ne kuljetetaan tiloilta kuolleina ei elävinä ja sitten niitä kerätään ja johan mätänee alkaa ja matoja tulee ym..niin näistä sitten menee matoset eläinrasvat markariinitehtaalle ja eikun syömään.Hyi olkoon.onneks en käytä moisia tuotteita ja nää muut margariinit eikös niissä ollut jotain bensaan tai öljyyn liittyvää tekovaiheessa?Tästä on kyllä tullut jo tv:säkin mutta oliko se viimmesyksynä kun tuli ohjelma.Ja mitäpä vielä myrkkyjä onkaan ruuissa eihän tavallinen ihminen niitä siansaksa selityksiä ymmärrä kun selityksetkin on kemiaa.
- olet vai mikä?
suuhun vai persiiseen? kirjoitti:
en ymmärrä mitenkä merisuola voi auttaa ilmavaivoissa??????
Sekoitat 1/2 tl merisuolaa aamuiseen kahvikupilliseesi. No, sen jälkeenhän sitä voi miettiä, mihin se pannaan? Itse ainakin join ja toimii todella hyvin. Niin, lähti turhat turvotukset ja vihkisormuksetkin menee taas solahtaen sormeen. Olo on ollut kertakaikkisen mahtava. Kiitos vain vinkin lähettäjälle.
- siihen auta
suuhun vai persiiseen? kirjoitti:
en ymmärrä mitenkä merisuola voi auttaa ilmavaivoissa??????
vaan lopeta kurrin ja kevytmaidon juonti. Osta kulutusmaitoa 1litra ja lisää siihen keitettyä, jäähdytettyä vettä 3 litraa, niin saat 4 litraa maitoa, joka ei pieretä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun302846Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5081837Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171810- 171424
Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si731340- 241255
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431248Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?771169- 311028
UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa971007