Heippa. Miten painava on äitiyspakkaus? Voikohan raskaana oleva kantaa sen yksin autoon? Mies ei ole koskaan kotona silloin kun posti on auki, enkä malta enää odottaa, että pääsen tutustumaan äitiyspakkaukseen.
äitiyspakkaus
miten painava??
4634
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Oisko se ollu n. 8-10 kg. Kyllä varmaan postissa auttavat kantamaan sen autoon ja kotona mies voi sitten kantaa :)
postissa virkailija kyseli onko mulla kantaja mukana. Olin isomahainen kun piti paketti postista hakea. Eipä ollut mies mukana ja silloin paketti olisi pitänyt hakea neljän jälkeen. Enhän minä olisi siihen asti jaksanut odottaa.
Kyllä sen paketin jaksoi kantaa, mutta eihän se hyvää tee. Itse koukkasin sen muistaakseni jotenkin tuohon oikealle lanteelle, jotta ei niin paino tuntunut.
Mä oon ainakin molemmilla kerroilla hakenu ihan itse..en mä ainakaan tuntenu et se olis niin paljon painanu..ja kannoin sitä siitä narusta mikä oli sen ympärillä..vaiks on raskaana niin en mä ainakaan mikään avuton ole..esikoisesta hain itse aikasemmin ja nyt hain sen viikolla 31 3..ja ihan hyvin jaksoin kantaa varmaan 200 metriä autolta vielä kotiinkin..
Itse ainakin kannoin postista autoon ja sitten vielä autosta kotiin,kerrostalon kolmanteen kerrokseen (ei hissiä). Hyvin jaksoin,ei se painanut niin paljon,kun kuvittelin.