Puutuminen yöllä

Rv 28 menossa ja aamulla kun kello soi voi paikat olla niin puuduksissa etteivät toimi... tänäänkään en meinannu saada kelloa sammutettua ku kädet oli ihan puuduksissa.
Mistä johtuu? Apuja?
4555
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ja normaalia oli edeltävässä raskaudessa ja nykyisessä.Kuuluu asiaan, perusteluita en vaan muista mutta mainitaan eri opuksissakin.

Äänestä
  • Mulla myös puutumisia yöllä, etenkin vasen käsi:-( Nyt rv32.

    Äänestä

  • että sikiö painaa lantionpohjaa ja joitain hermoja siellä josta puutuminen johtuu.

    Äänestä

Tällä hetkellä on menossa rv. 29 2 ja vasen käsi on melkein 24/7 puutunut. Välillä ei pysty kahvikuppiakaan pitämään kädessä, kun tuntuu, että tippuu. Öisin herään usein siihen, että kättä särkee ja sormista on tunto pois.

Toivotaan, että nämä oireet jäävät muutamien viikkojen päästä sairaalaan! :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


marianna kirjoitti:

Rv 28 menossa ja aamulla kun kello soi voi paikat olla niin puuduksissa etteivät toimi... tänäänkään en meinannu saada kelloa sammutettua ku kädet oli ihan puuduksissa.
Mistä johtuu? Apuja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu