PUKSIPUU JA

Onko kokemusta, kuinka nämä menestyvät etelä-suomessa, merelle 50 km:
Magnolia kobus -lajike pitäisi kestää -35,
Buxus microphylian muka parikymmentä.
Kastanja voi hyvin, samoin talvehti myös viinirypäle, lajiketta en muista.
1294
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ostin kaksi Magnoliaa prahasta muutama vuosi sitten. Ne kukkivat upeasti siellä juuri keväällä. Kun löysin puutarhan, en voinut olla ostamatta. Tiesin kyllä, että vaara vaanii talvella. Taimet olivat noin puoli metriä korkeita.
No niinhän siinä sitten kävi, että odottelin turhaan silmujen puhkeamista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MAGNOLIA kirjoitti:

Onko kokemusta, kuinka nämä menestyvät etelä-suomessa, merelle 50 km:
Magnolia kobus -lajike pitäisi kestää -35,
Buxus microphylian muka parikymmentä.
Kastanja voi hyvin, samoin talvehti myös viinirypäle, lajiketta en muista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu