Parkkimittarit saarella

Pysäköinti katujen varsilla alkaa maksaa euron metri ja 5 euroa tunti.Ajakaa kymiläiset vaan sinne torin alle.
5711
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jos ette heti mene Toriparkkiin niin päättäjät poistaa kaikki ruudut koko saarelta ja Toriparkki on ainoa paikka minne saa autolla mennä.Jo se on kumma että te ette ymmärrä omaa parastanne.Pitääkö teidät määrätä sinne vaikka sakon uhalla senkin jästipäät.

Äänestä
  • Niin, ja sen jälkeen sitten ylistetään, kuinka suosittu toriparkki on ja kannattava hanke.

    Äänestä

  • Onneksi työpaikallani on autolleni parkkiruutu, johon voin viedä auton, jos joskus vapaa-ajalla vaivaudun saarelle tulemaan.

    Äänestä

käyttäkää polkupyöriä niin kaatuu parkkihallistakin seinät ja katto kun käyttäjät häviää. mutta riski tässäkin jos suurin osa käyttäis polkupyöriä niin eiköhän saarella olisi niillekin oma paikka missä niitä pitä seisottaa, ja maksullinen. jos jättää muualle niin menettää pyöränsä kaupungille joka taas vastaavasti myy ne huutokaupalla pois.

tai puomit ajorampeille missä on ns sisäänpääsymäksu polkupyöräilijöille. melkoisen tehokasta mutta kun kotkassa ei ole muuta kun villinlännen laki niin täysin toteutuskelpoinen seikka.

Äänestä
  • Joo, nuristaan parkkihallista ja koetetaan saada kaikki boikotoimaan sitä niin saadaan sitten takuulla maksaa se verovaroista itse.

    Minä olen pysäköinyt siellä monesti ja aion pysäköidä vastakin, koska se on näppärä, jos asioi Pasaatissa. Kesällä säilyy autokin viimeämpänä ja talvella taas lämpöisenä. Ja siis on minulla autossa ilmastointi ja lämmityslaite. Eikä se nyt niin paljoa maksa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kymensanoma kirjoitti:

Pysäköinti katujen varsilla alkaa maksaa euron metri ja 5 euroa tunti.Ajakaa kymiläiset vaan sinne torin alle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu