Puiset porkkanat

Italialaiset geenimanipuloivat vihanneksia. Nyt ne on keksineet porkkanan jossa on puolet petäjäistä.
Kyllä minä tyydyn näihin kotimaisiin, ne on normaaliviljelyssäkin lähes luomua kun kaikki myrkyt on kielletty.
3461
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Puisevan näköisiä naisia torstain tansseissa. Tuote ei vastaa mainontaa eli sama kuin porkkanoissa. Vastuutonta.

Äänestä

Minä olen saanut nähdä ihan kotipellossa kasvaneen perunan, jonka sisään oli jäänyt pikku kivi.
Luonto on ihmeellinen.

Tuo puinen porkkana on samallatavoin erikoinen poikkeus, että toista tuskin onnistuvat kasvattaan, vaikka haluaisivat.
Paljon julkisuutta se kuitenkin on saanut ja voipa olla, että herkkähipiäisimmät lopettavat vihannesten syönnin.

Äänestä

kanssa. Parissa annoksessa. Tuoteselosteessa ei mainittu puuta mutta oliskohan tulllut noiden porkkanoiden matkassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hevi-Hiiri kirjoitti:

Italialaiset geenimanipuloivat vihanneksia. Nyt ne on keksineet porkkanan jossa on puolet petäjäistä.
Kyllä minä tyydyn näihin kotimaisiin, ne on normaaliviljelyssäkin lähes luomua kun kaikki myrkyt on kielletty.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu