Hei, haluaisin tietää missä muualla juoksutatte vinttikoirianne kuin koirapuistoissa? Asun ihan ydinkeskustassa ja täällä näkee melko paljon vinttikoiria.
Missä voisin antaa koiran juoksennella vapaasti? Pohjois-Helsingissä on lähin iso omakotitalo tontteineen kaverilla, jossa koirani käy välillä kyläilemässä ja juoksemassa. Myös koirien uimarannalla on tullut käytyä, Laaksossa jne.
Missä juoksutatte Helsingissä?
4
987
Vastaukset 4
- Riva
kanssa Länsimäen puistossa,se on niin iso ,että voivat juosta ihan kunnolla.Samoin Rajasaari on ihan hyvä paikka,siellä saa samalla uida.
- petra77
Koirametsä on noin 50 hehtaarin metsäalue Sipoossa. Sen omistaa Helsingin kaupunki. Koirametsä on tarkoitettu koirien ulkoiluttamiseen ja kouluttamiseen. Moninkertaisesti tavallista koira-aitausta suurempi Koirametsä on mukavan väljä temmellyspaikka koirille ulkoiluttajineen. Koirametsä ei ole aidattu, mutta se rajautuu selvästi havaittaviin tiehen, puroon, sähkölinjaan ja niittyihin.
Koirametsän sääntöjä
Koirasta ei saa aiheutua häiriötä luonnonvaraisille eläimille. Viittä kuukautta vanhempi koira on metsästyslain mukaan oltava kytkettynä tai välittömästi kytkettävissä 1.3.–19.8. välisenä aikana.
(HUOM! Koirametsä ei ole aidattu, mutta se rajautuu selvästi havaittaviin tiehen, puroon, sähkölinjaan ja niittyihin.)
Yhteydet
Koirametsään pääsee joko omalla autolla tai useilla linja-autovuoroilla joiden aikataulut voitte tarkistaa esim. Matkahuollosta. - terristi
mutta miten suhun Riva saisi yhteyttä, olisi kiva tietää mikä/mitkä borzoit sulla on, itselläni kun on kanssa tuollainen vajaa vuotias narttu.
- paras koira-alue
Rajasaari on paras paikka. Siellä koirat saavat juosta vapaina.
http://www.hel.fi/wps/portal/Rakennusvirasto/Viheralueet?WCM_GLOBAL_CONTEXT=/fi/Rakennusvirasto/Viheralueet/Koira kaupungissa/Koira-aitaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1941865
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.117977Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo130924En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58755Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset212715- 60665
- 135656
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä22630Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus57602- 38568