Carrera

Olisiko joku ystävällinen ja kertoisi pari asiaa Carrera 911 vm-89:stä. Eli mikä sen teho on ja onko siinä joku hemmetin matalapaineturbo? Pientä saunaväittelyä kaverin kanssa yritän välttää.
2633
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onkohan se sitten tämä malli, josta kaipaat tietoja ? Kaikki mallit löytyvät Porschen sivuilta jos arvasin väärän mallin.

911 Carrera 4 3.6 Coupé
Modelljahr 1989 bis 1993

6 Zylinder-Boxermotor (luftgekühlt)
3.600 cm³
184 kW /250 PS bei 6.100 1/min
310 Nm bei 4.800 1/min

5-Gang Schaltgetriebe
elektronisch geregelter Allradantrieb
5,7 s
260 km/h
13.353

Erstmals ist der 911 mit Servolenkung und einem Fahrwerk mit Schraubenfedern bestückt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Stuttgart kirjoitti:

Olisiko joku ystävällinen ja kertoisi pari asiaa Carrera 911 vm-89:stä. Eli mikä sen teho on ja onko siinä joku hemmetin matalapaineturbo? Pientä saunaväittelyä kaverin kanssa yritän välttää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu