..niin en takuulla ehdottelisi korvaukseksi teosta lomareissua "Jossain vaiheessa sanoin Vesalle, miten kauhean tempun hän on tehnyt ja että hän voisi hyvittää asian matkalla"(IS 31.5) jos joku raiskaisi siskoni, niin takuulla soittaisin paikalle poliisit, välittömästi. Vai voiko sukupuoliyhteyden korvata rahallisesti, matkalla?
Jos minun siskoni raiskattaisiin
nainen-itsekin
141490
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Tytöt olleet kännissä. Ei ne ole tajunneet, kun höpisseet kännipäissään omiaa.
Ei 18-vuotiasta saa kohdella ison miehen noin!
nainen oli antanut haastattelun IS.n ja tuskinpa silloin on enää kännissä ollut. Kertoo vain aika paljon ajatusmaailmasta...
Antanut eilen haastattelun. KAksi päivää tapahtumista. Kännissä la-su viimeviikonloppuna. Nyt jo selvinpäin!!
..tapahtui aamuyöllä ja toistamiseen aamulla, Vesa oli tytön mukaan herännyt klo 16, aika happo täytyy olla, jos vielä silloin on humalassa. Ja kysymyshän kuului, mitä tekisit, jos siskosi raiskattaisiin, ehdottelisitko sinä(edes humalassa), että kaamean teon voisi korvata matkalla??????
aika itsekäs sika jos on tollai tehnyt.musta alkaa vaikuttaa siltä että isosisko on tän homman yrittäny järjestää sillai et vesalle ei tulis mitään seuraamuksia jos se kerran on siihen tykästynyt,pikkusiskosta viis.
Jos minä veisin 18-vuotiaan pikkusiskoni kylään ihastukseni luokse, pitäisin tarkan huolen siitä, että hän lähtisi kotiin ennen kello kolmea aamulla. Jos kuitenkin kävisi niin, että joku pääsisi yllättämään ja raiskaamaan hänet:
1. huutaisin niin, että huuto kiirisi 100 km:n päähän
2. soittaisin välittömästi tapauksen havaittuani 112:een
3. seuraavaksi soittaisin paikalle muutaman bodari-ystäväni, jotka muokkaisivat raiskaajan olemusta siten, että siinä, missä ennen oli nenä, olisi nyt mulkku.
JUURI NÄIN !!!
"3. seuraavaksi soittaisin paikalle muutaman bodari-ystäväni.."
:D Kakara!
Iso-sisko nukkui autuaana kännisen syvääunta Vesan hommaillessa pikkusiskon kera.
Missä kunnossa tytöt oli tapahtumien aikaan ja mitä kaikkea kartanolla on nautittu? niin sitä kait poliisi juuri parhaillaan selvittää.
Isosisko oli mustasukkainen, koska Vesa ei ollut hänen kanssaan "sillai". Hän päätti kostaa pikkusiskoon kajoamisen pyytämällä matkaa Boralle. Käsittääkseni isosisko ja Vesa olivat jonkinlaisia tuttuja.
korvaus millä sitä tuskaa voi lievittää, kun tuollainen heppu tuskin joutuu pitkäksi aikaa linnaan kuitenkaan...
Mahdollista neisyyden menetystä ei voi rahallakaan korvat, joten kohtuullista olisi luovuttaa kartano tytölle!
Mahtoiko kyse olla neitsyyden menettämisestä, kun tytöllä kuitenkin oli/on poikaystävä?
joidenkin nuorten kohdalla pitää neitsyys aviovuoteeseen!
"raplaavat vain sormillaan ja suulla toisiaan"
Se on fiksua, jos odottaa hääyöhön saakka. Nykyään pitäis kehottaa enemmän odottamaan avioliittoon. Nykyään kehotetaan odottamaan muutamat treffit ja tyrkätään pilleripaketti ja kortsu kouraan...:/
Ihmeen hyvin sitä pystyy oleen ilman yhdyntää kun siihen tottui jo ennen häitä.. Eikä tarkoita, etteikö olis ollenkaan!!!!!;)