Samea virtsa.

Olen mies 58v. Miksiköhän virtsa on aamupäivällä
sameaa, mutta iltapäivän mittaan kirkastuu?
3954
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kun virtsa on monta tuntia yön aikana muhinut
rakossa, sinne on kerääntynyt yhtä ja toista ja
happamuuskin taitaa muuttua, joten aamuvirtsa on
hyvin tummaa. Päivän aikana sitten ne muhimisajat
ei ehdi olla niin pitkiä ja virtsa on sitten
paljon laimeampaa ja vaaleampaa.

Äänestä
  • Kiitokset.

    Äänestä

Kannattaisi ehkä lisätä nesteiden juontia jottei
pääse pöpöjä kasvamaan virtsassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kalle kirjoitti:

Olen mies 58v. Miksiköhän virtsa on aamupäivällä
sameaa, mutta iltapäivän mittaan kirkastuu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu