häänviettopaikka(50h)

Hei!

Auttakaa ja kertokaa mistä kaunis ja tunnelmallinen ja mielellään vielä edullinen hääpaikka n. 50 hengen porukalla Oulusta? Talvihäät tulossa, eli sellaiseen sopiva paikka. Saapi olla moderni taikka vanhan tunnelmallinen.

Ollaan ihailtu tervatoppilan oulujokisalia mutta pelkkä vuokra on jo 800e :(.

Kiitos!
2371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

vihkiminen olisi tarkoitus olla myös paikan päällä, eli siksi pitäisi olla extrasti tunnelmaa..

Äänestä

Jos tarvitsette tilaa vain viralliseen osuuteen, kahvituksiin/ruokailuun ja yleiseen seurusteluun, seurakunnalta löytyy monenlaisia tiloja, ihan viihtyisiäkin.
Mahdolliset iltakarkelot pitäisi kyllä sitten pitää jossain muualla esim. ravintolassa.
Näin ei ainakaan juhlat tulisi kovin kalliiksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oulussa/haukiputaalla kirjoitti:

Hei!

Auttakaa ja kertokaa mistä kaunis ja tunnelmallinen ja mielellään vielä edullinen hääpaikka n. 50 hengen porukalla Oulusta? Talvihäät tulossa, eli sellaiseen sopiva paikka. Saapi olla moderni taikka vanhan tunnelmallinen.

Ollaan ihailtu tervatoppilan oulujokisalia mutta pelkkä vuokra on jo 800e :(.

Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu