leirintäalueet jurmala

nippe

asuntoauto olisi ja perheen kera jurmalaan tekis mieli, voiko sinne tosta vaan mennä asuntoautolla leirintäalueille ja onko hyviä paikkaehdotuksia??

5

6888

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KuivaOlli!

      Tottahan Jurmalaan matkailuautolla voi mennä, osta automaatista luonnonsuojelupiletti ja huristele menemään!
      Leirintäaluetilanne Baltiassa on vielä lapsenkengissä, kehittelevät kovasti.
      Jurmalassa ei ole kuin kaksi virallista leirintäaluetta: Nemo, muutaman kilometrin päässä keskuspaikka Majorista, missä on se toinen pieni leirintäalue.
      Hyvää matkaa, kyllä sinne sekaan mahtuu ja Jurmala on kyllä näkemisen arvoinen koko yli kolmenkymmenen kilometrisen hiekkarannan matkalta.

    • reissaajat

      terve.olen ajellut baltiassa siitä lähtien kun sinne yhdeksänkymmentä luvun alussa pääsi .työ kuvioissa ja loma matkoja tehty vuodessa useampia kertoja .eihän siinä ole mitään ihmeellistä sen kun vain reippaasti reissuun jurmala on lapsien kannaltakin mukava paikka niin kuin pärnukin .ajelen mielummin balttian kautta keskieurooppaan kuin ruotsin kautta.mutta joskus tilanteen mukaan on ajettava ruotsin läpi riippuu mihin on menossa.mutta suosittelen baltian reittiä.rekka parkeissa on hyvä olla yötä jos ajaa illalla vähän pidempään ja jatkaa aamulla menemistä ne on ihan turvallisia yöpymis paikkoja.ehkä vähemmän kulkeneet liioittelee niiden vaaroista itse käytän niitä aina kun kohdalle osuu.hyvää kesän alkua ja ei kun reissuun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      264
      4626
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      132
      3003
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2807
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1761
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1624
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1503
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      59
      1370
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1262
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1139
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      212
      1138
    Aihe