Onko vinkkejä kun ei TMD40 kampiakselin takastefa meinaa pitää oljyä oikella puolella. Vaihdettu varmuuden vuoksi kahteen kertaan, jos vaikka ekassa asennuksessa olisi huuli kääntynyt yms. pikku mokaa tapahtunut. Ylitäyttöäkään ei pitäisi olla. Stefa on sellainen "halpa" Volvon alkuperäinen, ei siis pitäisi siitäkään olla kiinni.
Vastaukset 4
- akselin
kaulaan kulunut ura.
- se.
lie vikana ja voisi ehkä asentaa stefan vaikka hieman eri kohtaan. Mitä se sitten vaatii, koneistusta pesään tai väliprikkoja, en osaa sanoa.
se. kirjoitti:
lie vikana ja voisi ehkä asentaa stefan vaikka hieman eri kohtaan. Mitä se sitten vaatii, koneistusta pesään tai väliprikkoja, en osaa sanoa.
ei näkynyt uraa, pyyhkäisty ennen asennusta hienolla paperilla kiiltäväksi ja on ollut eripaikassakin. Kone ajettu noin 1400h. Mielestäni ei juuri muita vaihtoehtoja ole kuin stefa. Tuota erikokoa pitää miettiä.
- vuotaa
Todennäköisesti akseli vuotaa, osta ulko ja sisämitoiltaan vastaava hieman ohuempi tai vahvempi
stefa, niin saat akselin tiivistyksen eri kohtaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 121766
- 81706
- 56678
- 46583
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?40567- 60542
Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅44517Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko71516- 26491
- 53463