Varsinkin koivuallergiset, mikä antihistamiini teillä auttaa parhaiten, erityisesti kutinaan? En oo vielä löytänyt semmoista joka veis oireet kokonaan pois. Tekis mieli amputoida pää kokonaan pahimpaan aikaan. Koivun siedätyshoito on menossa.
Mikä mielestäsi tehokkain antihistamiini?
5
2437
Vastaukset
- mutta väsyttää kauheasti
voi ottaa vain illalla, sopii myös unilääkkeeksi. Erittäin tehokas mutta melkoiset sivuvaikutukset verrattuna esim. xyzaliin, joka auttaa vähän.
- Fazer70
no joo... toisia väsyttää, toisia ei. Meillä pienin vesseli kiskoo ataraxia tasaisin väliajoin eikä se ole koskaan vaikuttanut väsyttävästi :)
- xyzal on minulle tehokkain
Minulla hankalat (erityisesti koivu) siitepölyallergiaoireet ja toinen vuosi koivun siedätystä meneillään. Minulla on antihistamiinina xyzal, 2 tablettia aamuisin. Onneksi hoksasin kysyä lääkäriltä, että saako annosta nostaa kun yks tbl auttoi, mutta ei tarpeeksi.
- pen
Auttaa mulla.Jätin helmikuulla allergialääkkeet pois ja aloitin pycnogenolin säännöllisen käytön.Ei enää aivastuta jatkuvasti ja kaikki kutinat on jäänyt pois.Tuli kokeiltua tosi montaa antihistamiinia eikä mikään niistä auttanut niinkuin pycnogenol.Saa luontaistuotekaupoista ja tavarataloista.
- millies
On ainaki nyt pari viimeistä vuotta toiminut hyvin.
Otan sitä läpivuoden, nyt 2 tablettia päivässä, talvisin yhden.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1518224KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4277279Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei693743Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521463412Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092904Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään472438- 1261966
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231823Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv351629Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801488