Nonni se on neläkytä viis minuuttia ja käryttely loppuu baareista!!! Jippii!!! Tämä on historiallinen hetki, painakaa mielleenne missä olitte kun ennen näkemätön laki astui voimaan... 50 vuotta tästä ihmiset ihmettelevät miten se jengi oli niin pipipäätä että poltti tupakkaa yleensä ja historiantunnilla käydään tää tapahtuma läpi et tällöin tuli kielto suomessa voimaan.
Ite ratsaan huntersin huomenna!! Sehän on ollu täynnä pössyttelijöitä kun siellä on niin hyvä lehtivalikoima. Huomenna pitäis olla savu vapaa vyöhyke myös Hunters!!!
Ite ratsaan huntersin huomenna!! Sehän on ollu täynnä pössyttelijöitä kun siellä on niin hyvä lehtivalikoima. Huomenna pitäis olla savu vapaa vyöhyke myös Hunters!!!
Vastaukset 9
Vanhimmat
Näillä mennään!
runkkaatko samalla vessassa?
Tupakointi tulee loppumaan myös ravintoloiden terasseilla, koska siitä aiheutuu ilmeinen terveyshaitta ravintolan yläpuolella olevien asuntojen ihmisille. Savun tunkeutuminen huoneistoihin on varma, jos tauotta porukka käryttelee pihalla ikkunan/parvekkeen alla. Savun tunkeutumista huoneistoihin ei ole vaikea todeta.
Ja eikun terveystarkastaja paikalle. Ja homma on sillä selvä!
sairas paskahousu, hanki elämä!!!
Välttämällä tupakointia ja myös passiivista tupakointia, elämä pitenee..
en polta mutta sitäkin enemmän vituttaa kaikki kyttääjät ja toisten asioihin puuttuvat Stasi-peelot.
Tupakoitsijaa ei tarvitse kytätä, hänet haistaa metrien päähän!
Turku:
Onnela (siirtymäaika)
Forte (siirtymäaika)
The Club (siirtymäaika)
Giggling Marlin (siirtymäaika)
Hamburger Börs / Pub Edison (siirtymäaika)
Börsissä ei ole siirtymäaikaa, koko ravintola on savuton. Fortessa on tupakkakoppi eli ei siirtymäaikaa sielläkään. Gigglinistä en tiedä.