Kouvolan kävelykatu manski

Haminalainen

Kävinpä tässä eilen Kouvolassa ja vastaan tuli pikkupoika ruusa kädessä jonka antoi mínulle.Kohta tuli isä perään ja näytti postikorttia jossa luki,että olemme Romaniasta ja meillä ei ole rahaa.En antanut ja johan alkoi hirveä pulina.Kävelin kulman taakse jolloin tuli vastaan pikkutyttö ja alkoi sama ruljanssi.En tiedä olisivatko yrittäneet viedä lompakon jos olisin jäänyt lähemmin seurustelemaa.Joten mitä ihmeen Romanian mustalaisia teille on pesiytynyt?Mustalaisiksi arvelisin tytön hameesta.

4

1902

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • maketheoriginal

      kouvolalaiset on sen verran puusilmiä ettei ne tajua tilannettaan. kovasti yritetään puolustaa. totuus on se, laki ei kiellä pummaamasta. huijaus onkin toinen juttu, mutta kouvolan poliisilla riittää jahdattavaa tienpäällä. lainkuuliainen kansalainen joka maksaa veronsa, polkasee mersullaan heinähatun ohi, lyödään kyllä pillit päälle ja jahdataan rajan yli tarvittaessa ruottinmaalle asti.

    • Manskipaskahuussi

      Kunnioittaakseen kauppalamenneisyyttään Kouvolan kaupunginisät muuttivat taannoin Kouvolan keskustaa halkovan Kauppalankadun nimeksi Manski. Sanan etymologia on pohjoiskymenlaaksolainen murresana, joka merkitsee paskahuussiin johtavaa polkua. Mutta miksi mennä Kouvolassa paskahuussiin, kun eroa ei huomaisi ollenkaan vaikka paskoisi keskelle katua?

    • Hommatkaa jostain käsilaukku ja laittakaa sinne viritettyjä hiirenloukkuja ja unohtakaa laukku jonnekin.

    • Tietolaari

      Mikä mahtaa olla ruusa?

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      82
      3480
    2. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      76
      3169
    3. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      68
      3022
    4. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      70
      2710
    5. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      44
      2192
    6. Olen niin yksinäinen...

      ... puhukaa mulle jotain kivaa 🥺
      Ikävä
      62
      1774
    7. Huomenna heitän järjen

      romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,
      Ikävä
      26
      1741
    8. Lähtisitkö nainen

      🚐Reissuun matkailuautolla🤔 👋😎❤️
      Ikävä
      35
      1715
    9. Hyvää huomenta

      Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.
      Ikävä
      18
      1689
    10. Perjantai-ilta ootko nainen menos

      Bilettää löytyyks jäbii? Tai jotain muita
      Ikävä
      60
      1638
    Aihe