Tupakoijille säästöä ja paljon

tulee siitä kun käpyttelee pihalle tupakalle niin siinä voi samalla autolla kiskasta punssin tai pullon olutta niin eipä tartte ostaa baarista sitäkään vähää ;)
4274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

tai sitten vaan se perinteinen taskumatti mukana. Ei tarvitse enää piilossa naukkailla.

Äänestä

se et kuinkahan paljon tulee laitonta myyntiä baarin pihalle ja mitä naapurit siinä yleensäkään tykkäävät kun ennen meteli ja ongelmat ovat ajoittuneet melkein pelkästään sulkemisaikoihin?

Äänestä
  • lähti kotiinsa.Tultiin yöllä minun luokseni ja ryypättiin loppuyö.Viinaa oli varattu paljon.Nyt nukkumaan,puoleltapäivin töihin.

    Äänestä

kaikki suomalaiset siis tämän mukaan vaan alkoholisteksi!!!! jees tää on hieno maa,järki hoi!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mie vaan kirjoitti:

tulee siitä kun käpyttelee pihalle tupakalle niin siinä voi samalla autolla kiskasta punssin tai pullon olutta niin eipä tartte ostaa baarista sitäkään vähää ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu