http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1377683
Joku todella vihaa poliiseja, kun hän ampuu heitä juuri sinne, mihin se sattuu eniten.
Voisiko olla, että kyseessä ei kuitenkaan olisi murhan yritys, vaan suoranainen viha poliiseja kohtaan ja halu vahingoittaa heidän kiveksiään?
Joku todella vihaa poliiseja, kun hän ampuu heitä juuri sinne, mihin se sattuu eniten.
Voisiko olla, että kyseessä ei kuitenkaan olisi murhan yritys, vaan suoranainen viha poliiseja kohtaan ja halu vahingoittaa heidän kiveksiään?
Vastaukset 15
Vanhimmat
Veikkaisin molempia.
Pekkala mikä oli Alibin mielenkiintoisin juttu tälläkertaa? Huomasit varmaankin "Kanaalin" jälleen ansioituneen?!
Ps. Mitenhän on mahdollista vuonna 2007 pitää poliisilaitoksella pidätettynä jotain, huoneessa jossa ei ole sähköjä? (sivu 11).
Aika paha juttu, ei voi muuta sanoa. Jaanan käsitys asiasta oli se, ettei poliisi halunnut hänen miestään edes elävänä. Ilman sähköjä tietenkin tulee toimeen, mutta "erityiskohtelu" ottaa varmasti rankimman mukaan päähän. Varmasti tuntuu pahalta, kun tietää, että muilla on kaikki paremmin ja itselleen annetaan kaikkea ikävää, kuten sähkötön huone. Gallery on mielestäni tosi paha jengi, joten he lienevät niitä, ketkä ansaitsevat yhteiskunnan mielestä "erityskohtelun".
Kanaali on suosikkini, hän ei pelkää mitään. Harvalla on rohkeutta niin paljon kuin Kanaalilla, joka saa poliisinkin pelkäämään. Ei Kanaali varmaankaan yrittänyt tappaa miestä, hän vain halusi vetää turpaan alkoholisoitunutta parakkiäijää. Jos tyyppi asuu yhteiskunnan elättinä parakissa ja vetää viinaa aivan sikana, ansaitseeko tyyppi mielestänne turpaan, vai pitäisikö sossun antaa hänelle aivan kaikki, eikä hänelle saisi tehdä mitään?
ompa Kanaali tosi rohkea, kun uskalsi vetää pultsaria turpaan. Siihen ei nimittäin moni pysty. Siitä huolimatta, Pekkala, iltalääke ja nukkumaan.
Kanaali on sitä, mitä Mp-jengiläiset haluavat olla. Tosin Kanaali on paljon kovempi ja rohkeampi ja vieläpä ihan yksin. Ei MP-jengitkään mitään pellejä ole, sillä harva kykenee vetämään kamppailulajimestari Rantalaista turpaan, mutta eivät he nyt Kanaalin tasoa kuitenkaan ole.
"harva kykenee vetämään kamppailulajimestari Rantalaista turpaan"
Onko sinusta joku meriitti se että porukalla piestään joku yksittäinen henkilö? Olenko väärässä jos sanon että hakkaamista ei suorittanut vain yksi tyyppi?
tuohon poliisin hommaan, säästäisin kalustokuluissa, olet näetsen ihan munaton tyyppi.
Melko erikoista vai mitä?
teet tommosella tiedolla? Jotain ihme fantasioita? Luet omia idioottimaisia tekstejä ja runkkailet tyytyväisenä?
Pitäisikö nyt siis alkaa arvuuttelemaan että oliko kyseessä murhayritys vai viha vai mikä?
Mitenkähän minusta tuntuu että jos tuossa uutisessa ei olisi mainittu miehen sukupuolielimistä mitään niin et olisi edes sinä vaivautunut tällaista laittamaan tänne?
Moni vihaa poliiseja, koska jotkut poliisit ovat monien poliisienkin mielestä todella mulkkuja tyyppejä.
Mielestäni kyseessä saattoi olla pelkkä viha poliiseja kohtaan ja halu satuttaa heitä sinne minne se sattuu eniten. Jos saisit valita, potkaisisitko vihamiestäsi nilkkaan vai munille? Tässäkin tapauksessa oli valinta kysymys, tappaisiko poliisin ampumalla tätä päähän, vai ampuisiko tätä munille, niin että poliisi joutuisi kunnolla kärsimään?
Pekkala, että suurin osa sun kirjoituksista käsittelee sukupuolielimiä, ihmisen tai eläimen? Sun sairaat mieltymykset Orren mulkku-juttuihin ja vielä sairaammat mieltymykset eläinten kanssa sekoileviin. Ne kun sulle näyttää olevan melkoisen suuri tyydytyksen tuoja, niin vähintäänkin kohteliasta (outo sana sulle) olis pitää niistä turpansa kiinni. Sun sairas sukupuolielämä ja sairas elämäs muutenkaan ei oikeen kiinnosta. Noi sun Remo-jutut sensijaan on aika hauskoja luettavia. Muutamalla perhetutullani on 12-vuotiaita poikia ja he kertovat yhtä lennokkaita juttuja kuin sinä. Ero on siinä, että he ovat 12 vuotiaita ja luultavasti siitä kehittyvät aikuiseksi, sinä olet 30 ja jutut 12-vuotiaan.
" että suurin osa sun kirjoituksista käsittelee sukupuolielimiä, ihmisen tai eläimen? "
En ole huomannut
"Sun sairaat mieltymykset Orren mulkku-juttuihin "
En ole mieltynyt hänen vekottimeensa
"Sun sairas sukupuolielämä"
Seurustelen vain yhden naisen kanssa ja harrastan vain ja ainoastaan turvaseksiä.
"Noi sun Remo-jutut sensijaan on aika hauskoja luettavia. Muutamalla perhetutullani on 12-vuotiaita poikia ja he kertovat yhtä lennokkaita juttuja "
Remo on tunnetuimpia nuorten pokkareita, Remoissa kuvataan fiktiivisen ammattitappajan - Remon - elämää lennokkaasti ja hauskasti. Sori ei ollut minun keksimä juttu!!!
Eikö tuo mene jo fetissin puolelle`kun jatkuvasti saa joka aiheesta mieleen miehen sukupuoli elimen.
joko itsellä pieni, sisäisesti homo tai lapsena hyväksi käytetty näin veikkaan
selvästi samalla sivustolla "POLIISIA AMMUTTIIN KIVEKSIIN".
Selvennän hiukan:
Jos vihaat jotakuta kunnolla, etkö haluaisikin potkaista häntä vaikkapa munille?
Jos joku vihaa kovasti poliiseja, eikö hän haluaisi satuttaa heitä juuri munille?
Mietin vaan, että voiko siitä saada murhasyytteen, jos joku potkaisisi poliisia munille?
hyvinkin esimerkiksi sinua, Pekkala. Paitsi, ettei sulla munia ole. Siis, Pekkala, riisu hame, ota lääke ja mee maate.