Oletko

sättääjätär

Koskaan tehnyt tai sanonut jotakin että sinua on kaduttanut ja että toivoisit voivasi tehdä tehdyn tekemättömäksi.Tarkoitan tällä nyt tosi pahoja mokia..En mitään pikku juttuja.Minulle kävi näin ja nyt täytyy elää sen asian kanssa(huh)

12

1058

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • t.l.

      Ei mitään sellaista, mikä ei päivänvaloa kestäisi ja naamatusten selvitettäisi.

    • aare'

      salaisuuden verhoa ja päästä meidät päivittelemään.

      • a.mazon

        ..että eihän tuo ole mitään verrattuna siihen mitä minä tein...

        ...vielä kamalampi moka.


    • hildurvonhopsis

      Olen (huh)

    • Ja tosiaan on myös elettävä sen kanssa...:)

      Jos kaikella olisikin vaikka jokin tarkoitus ja jos virheistään voi oppia niin... kannattaako sittenkään katua mitään?

      Mulle tulee suurista mokista mieleen vain 2 tietä, joista kuvittelee toisen johtavan perille. Mutta sitten on olemassa myös ne vaihtoehdot, ettei kumpikaan tie johda mihinkään tai sitten molemmat vai olisikohan sittenkin parempi samantein kääntyä takas sinne mistä on tullutkin.... (APUAAA)

      Sopikohan tämä mitenkään vastaukseksi kysymykseesi? Kun ei voi tietää mokan laatua.

    • Linnaea

      ei saa tekemättömäksi,jotenkinhan ne asiat on yritettävä selvittää,yleensä aika parantaa haavat,
      itselleni ei mitään ylitsepääsemätöntä mokaa ole sattunut.
      Sanotaan,että asian käsitteleminen puhumalla helpottaa,tietysti silloin pitää olla luotettava tämän kuuntelijan...

    • niin suuren

      mokan, etten ole pystynyt kenellekään kertomaan, en edes anonyymisti tällä palstalla. Pari vuotta sitten ja jatkuvasti se moka nakertaa mun sisällä. En tehnyt pahaa kenellekään, en edes loukannut. Ehkä aika joskus tuo helpotusta. Omaa herkkäuskoisuuttani!

    • Linnaea

      varmaan yli viisikymppisten elämään mokia mahtuu,
      ja muutenkin maailma on mokia pullollaan.
      Jos et pysty puhumaan ,kirjoita paperille,tällaista terapiaa suositeltiin akuutti ohjelmassa.
      Onnettomuuden tai järkytyksen kokeneille annetaan kriisiterapiaa,jonka pääsisältö on,että asia pitää saada jotenkin purettua ulos,puhuminen on paras.

    • Olen kyllä. Olen muutaman kerran mokannut niin, etten ole niistä kehdannut edes kenellekään puhua. Itseäni olen satuttanut mutta olen myös huomannut että kyllä aika parantaa haavat. Ei kaikkea tarvitse puhua retostella puhki niinkuin me naiset usein luullaan, joskus voi jonkin asian jättää vaan taakse. Ottaa opikseen, kyllä, mutta sen jälkeen antaa olla... kannattaa olla itselleen armollinen, ihan totta.

      • naisten

        mokat liittyvät miehiin ja useimmiten vielä vieraisiin sellaisiin.


    • katuva myös

      että useimmille on käynyt juuri noin. Ja kun ne asiat alkavat näin vanhempana tulemaan vielä enemmän mielenpäälle.
      Voi että sitä on ollut tyhmä...mutta katuminen ei auta enää mitään.
      Mutta ei vain unohdu ne töppäykset, ei koskaan. Onneksi on tullut vaihdettua paikkakuntaa useinkin, joten ovat siinä mielessä kyseiset henkilöt jääneet kauas taakse. Paitsi mielestä.

      • useimmitenhan

        vaikka ne ovatkin eräänlaisia mokia niihin liittyy niin paljon koomisuutta että mielelläänhän niitä hymyssä suin muistelee ja ehkä vitsinäkin eteenpäin kertoilee.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      99
      7883
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      107
      5617
    3. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      275
      4881
    4. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      49
      4853
    5. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      76
      3637
    6. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      51
      2869
    7. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      63
      2615
    8. Olet oikeasti ollut

      Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.
      Ikävä
      22
      2478
    9. Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit

      Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘
      Ikävä
      29
      2412
    10. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      41
      2294
    Aihe