Oudot kuva väläykset

tyttö79

Olen aina ennen nukkunut todella sikeästi, nukahtanut nopeasti ja nukkunut pitkään. Viimeisen puolenvuoden aikana minulla on ollut pahoja nukkumis ongelmia. Se on mahdollisesti johtunut masennuksestani josta olen vihdoin pääsemässä yli. Minulla menee pari tuntia nukahtamiseen ja usein näen takaa-ajo painajaisia (selvittämättömät asiat kenties vaivaavat?). Kysymykseni liittyy kuitenkin nukahtamisen paikkeilla tapahtuviin outoihin väläyksiin jotka tuntuvat tulevan jostain alitajunnasta. Yhtä-äkkiä pitäessäni silmiäni kiinni ja olemaisillani vaipumassa uneen näen sekunnin murto-osan kestäviä väläyksiä mitä oudoimmista asioista mitä en edes mieti. Tuntemattoman ihmisen naaman, jonkun esineen tms. Kuvat ovat oikeasti aidonnäköisiä, tuntuu että pitäisin sillä hetkellä silmiäni auki. Mistä tämä johtuu? Tämä tapahtuu nimittäin nykyään joka yö. Olen syönyt masennuslääkkeitä.

1

216

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Fragile

      en tiedä, mistä nuo välähdykset johtuvat, mutta itse näen niitä myös joskus. silloin kun näen niitä, olen ollut hirveän väsynyt ja vähän masentunutkin. yhtäkkiä kun olen vaipumassa uneen, välähtää "silmieni eteen" kamottavan näköisiä naamoja, kuin haudasta nousseita. se tietenkin säpsäyttää ja menee taas tovi, ennen kuin taas pystyy nukahtamaan. mutta kun en välitä noista välähdyksistä, ne menevät ohi, ja voin nukkua rauhassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      111
      5085
    2. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      64
      4949
    3. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      86
      3990
    4. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      75
      3540
    5. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      59
      2981
    6. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2741
    7. Kerro kolme huonoa ja

      kolme hyvää asiaa kaivatustasi? Än yy tee nyt
      Ikävä
      15
      2267
    8. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      44
      1814
    9. Rakastatko mua

      Vielä?
      Ikävä
      34
      1661
    10. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      37
      1588
    Aihe