fanien tapaaminen

feline75

Minäkin olen ollut aika yksin faniuteni kanssa. Goldenmidas on ainoa toinen Aerosmith-fani, jonka tiedän. Meidän tosifanien olisi aika tavata. Meillä monilla on varmaan kenttäliput konserttiin ja monet meistä on varmaan tulossa jonottamaan jo iltapäivällä ulkoporttien luo. Siellä voisimme tavata! Ehkä tunnistamme toisemme jo näillä puheilla, ehkä joudumme antamaan lisävihjeitä...

4

1038

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hoodoowhoo

      toi kuulostaa hyvälle idealle. kaikki tosi aerosmith kokoontuis yhteen. aerosmith on kuitenkin kaikkien aikojen paras.

    • feline75

      Mulla on Aeroforceone-tpaita ja farkkutakki, jossa on takana koko selän peittävä get a grip -aikainen merkki, sekä 4 kpl hihamerkkejä (aerosmith, ac/dc, gnr ja led zeppelin). Mulla on musta lyhyt tukka ja silmälasit. Saatanpa ottaa jonkun A4-paperinkin, jossa mainostan itseäni. Olen joka tapauksessa niillä ulkoporteilla, joille pääsee suoraan Pasilan asemalta kävellen... juomassa viiniä (joka ei kuseta niin paljon) ja latautumassa konserttiin n. klo 15 lähtien. Nähdään siellä, fanit!

      • alex.

        Suomeenkin pitäisi meidän Aerosmith fanien perustaa oma Aerosmith sivusto. Sellaista ei taida olla, ainakaan en ole löytänyt.


      • DBc
        alex. kirjoitti:

        Suomeenkin pitäisi meidän Aerosmith fanien perustaa oma Aerosmith sivusto. Sellaista ei taida olla, ainakaan en ole löytänyt.

        ..mutta joku joka taitaa HTML:t hyvin, ei muuta kuin sivut auki! Mulla ei sivujen tekemisestä tuu hittoakaan, oon kuiten sen verran yksinkertanen koneiden kans..


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moikka rakas

      Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa
      Ikävä
      70
      17623
    2. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      44
      5404
    3. HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?

      https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa
      Maailman menoa
      304
      2940
    4. Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa

      Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki
      Seinäjoki
      43
      2535
    5. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      171
      2403
    6. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      24
      1894
    7. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      8
      1839
    8. mahdollista, että olet ollut iltavuorossa

      Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k
      Ikävä
      12
      1722
    9. Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan

      Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.
      Maailman menoa
      140
      1718
    10. Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?

      Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon
      Maailman menoa
      411
      1638
    Aihe