Tässä referenssilinkki David Sklanskyn -milestäni parhaan teoreetikon- näkemyksiin Hold 'Em:sta
http://astore.amazon.com/ccw_poka_store-20
Yleisperusteita - pikkupöytiin:
1) Small Stakes Hold 'em: Winning Big With Exp...
2) The Theory of Poker
6-max Limit pelejä varten:
1) Hold'Em Poker for Advanced Players
No Limit pelejä ajatellen:
1) No Limit Hold 'em: Theory and Practice
Turnauksia ajatellen:
1) *Tournament Poker for Advanced Players
*Tätä en ole itse lukenut
Sklansky perustelee monia esimerkkejä laveasti matematiikalla. Ei kukaan noita varmaankaan päässään laske niinkuin hän itse toteaa. Ottakaa ne kriittisenä todisteluna.
Huomatkaa lisäksi, että erityisesti No Limit on erittäin psykologinen peli, jonka mallintaminen varsinkin panostamisen kannalta on erittäin vaikeaa.
Uskon, että standardipelillä voitte aloittaa ja jos potentiaalia sekä kanttia riittää, kehittyä hyväksi:)
Onnea pöytiin!
6-max wannabe
Hold 'Em Raamattuja
3
577
Vastaukset
- afdsfds
Kysyn ihan siksi, että täälläkin kirjoitetaan siansaksaa kun porukka ei tiedä/osaa suomenkielisiä termejä.
terveisin "meitsi callas sen c-betin, kun muut oli foldannu. En ois callannu, mutku se oli UTG ja epäilin et se stiilaa blaindit. Eikä sillä sit ollu showdownissa ku flush draw naula kickerillä."- 6-max wannabe
löytyä. Varmaan kannattaa kysellä esim Akateemisen välityksellä. Hyvää sitaattia pukkaat:) Toihan on ilmiselvää Finkkua (ei... ei seiskan Finkkua:D)
6-max wannabe - afdsfds
6-max wannabe kirjoitti:
löytyä. Varmaan kannattaa kysellä esim Akateemisen välityksellä. Hyvää sitaattia pukkaat:) Toihan on ilmiselvää Finkkua (ei... ei seiskan Finkkua:D)
6-max wannabeKiitoksia!
Kärjistin siteerauksellani eri palstojen kirjoituksia, mutta em. kaltaista siansaksaa osuu silmiini tuon tuostakin. Ei sillä, etteikö finglish minultakin sujuisi, mutta on se vaan niin ärsyttävää..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t734486- 332541
- 402374
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin211835Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐401722- 821573
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?251572- 1511397
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..231267Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät901155