moi oon vaaleatukkainen ja olen rakastunut punaisiin hiuksiin, ,, onko se kamala moga värjätä kauniit vaaleat hiukset punaisiksi?
miten sen punaisen saisi pois kun on saanut tarpeekseen?!
miten sen punaisen saisi pois kun on saanut tarpeekseen?!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Palsta on imetyspalsta eikä hiusten värjäyspalsta, mutta mitäs kamalaa siinä on jos vaaleat hiukset värjää toisen värisiksi. Itse en tykkää ollenkaan vaaleista hiuksista, ne on värittömät ja tylsät. itselläni on tummanruskeat hiukset mutta värjään niitä hennalla joten ne on aina punaruskeat.
Jos punainen kyllästyttää niin värinpoistokäsittelyllä värin saa pois. Luultavasti käsittelyn voi joutua uusimaán, tosin en tiedä kuinka hyvin vaaleahiuksisilla toi värinpoisto onnistuu, meillä tummahiuksisilla tai ainakin mulla kamalan aikaa vievää puuhaa.