Kyllä ei voi,kun hävetä maajoukkueen puolesta.Jätkät pelas surkeimman ottelun tänään.Jopa niin surkean,etten vuosiin ole maajoukkueelta niin luokatonta peliä nähnyt kuin tänään Olympiastadionilla(eilen 2.6.2007)
Ei pidä valmennusjohtoa syyttää,jos peli ei kulje.Kyllä sen on pelaajien omasta asenteesta lähdettävä.Jopa Zoomin futisjenkin oli pelannu paremmin,kuin maajoukkue!Hävetkää!
Ei pidä valmennusjohtoa syyttää,jos peli ei kulje.Kyllä sen on pelaajien omasta asenteesta lähdettävä.Jopa Zoomin futisjenkin oli pelannu paremmin,kuin maajoukkue!Hävetkää!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Musta tuntuu, että sen ei ole niinkään lähdettävä pelaajien omasta asenteesta, vaan suomalaisten lajiprioriteeteista.
ja olen vieläkin, joskin eilinen Suomen peli....huh! Mitä ihmeen kohopalloa....pitkä ja perään...eikös jalkapalloa enää maajoukkueemme osaakaan pelata maata pitkin...Serbian tasoista ja pituista joukkuetta ei voiteta kaaripalloilla. Silti keskiviikkona taas huudetaan ja ne viheltäjät vois jäädä nyt himaan.
Todella luokaton kuten totesit ja valmennukseen uusia tuulia ja valmentaja, joka todella vaatia oikean asentaan ja silloin on vain yksi vaihtoehto eli "Miksu" Paatelainen.
Tuosta penkkilläistuja ammattilaisista ei varmaan kukaan jaksa juosta cooperin testiä surkean rapakuntoinen käveliä porukka.
nuo näyttävät olevan paitsi se nuorempi eremenkko. Suomalaisilla puuttuu paljon henk koht taitoa jonka varaan pelin tulisi rakentua ja kun vielä menee "isoissa" peleissä pupu pöksyyn eikä litti ole pelastamassa niin turpaanhan siinä tulee.
Tuota olen ihmetellyt että miksi ne pelaajat harkoissa jouksee niiden pikku kuppien ympäri yli ja välistä, mihin helvettiin on unohdettu se pallo !
oikeesti hävettää katsojien puolesta...maksaneet maltaita ja mitä saaneet vastineeksi?