eli kun laitan pakkivaihteen niin tulee vaan yhtä pitkää piippausta kunnes vaihdan pakilta pois(automaatti). Missä vika?
Parkkitutka
5
7641
Vastaukset
- Tarkastanut
Ettei siellä anturie/vast edessä ole mitään P...kaa.
Jos on niin piippaa varmasti kokoajan kun pakki päällä.- ei johdu siitä
Koska piippaa vaikka olisin pessyt auton eilen,eli ei ole pasxaa anturien edessä..Ikävä juttu kun piippaa koko ajan pakki päällä,pää tulee kipeeksi kohta.
- elektroniikkaroskan
ei johdu siitä kirjoitti:
Koska piippaa vaikka olisin pessyt auton eilen,eli ei ole pasxaa anturien edessä..Ikävä juttu kun piippaa koko ajan pakki päällä,pää tulee kipeeksi kohta.
toimintaa. Onhan se silti hienoa elvistellä kavereille, että minun automaatiautossani on parkkitutka. Ja kuvitella, että arvostelijat ovat kateellisia.
Eikä se pilikään tunnu enää kuin nelituumaiselta...
Uusavuton joutuukin nyt katsomaan peilistä tai kääntämään päätään. - Corollisti taas?
elektroniikkaroskan kirjoitti:
toimintaa. Onhan se silti hienoa elvistellä kavereille, että minun automaatiautossani on parkkitutka. Ja kuvitella, että arvostelijat ovat kateellisia.
Eikä se pilikään tunnu enää kuin nelituumaiselta...
Uusavuton joutuukin nyt katsomaan peilistä tai kääntämään päätään.Kun toisella on hienommat pelit ja vehkeet niin huudellaan naamapunaisena netissä katkeruuttaan vahingoniloisena.
Hanki elämä(tai ole ahkera ja säästä tarpeeksi rahaa siihen hienoon,on se sitten auto tai mikä tahansa mielummin kun käytät saman energian katkeruuteen).
Olisiko asiallisia ehdotuksia(niin se ensimmäinen ehdotus,että olisivatko likaisia,oli kyllä asiallinen)?
- V8 diesel
Parkkitutkan 4:stä anturista on jokin rikki/viallinen.
Testata voit ihan yksinkertaisella tavalla.
Autoon virrat päälle ja peruutusvaihde päälle, sitten koettamaan sormella antureita, se joka ei värise sormeen on rikki tai viallinen.
Värinä on ihan sormin tunnettavissa.
Jos yksikin anturi on rikki sekoittaa koko järjestelmän.
Toivottavasti selviää ihan näin helpolla testillä.
Anturin saa rikki ihan pienellä vaivalla, ei tarvitse kuin esim. painepesurilla laskea vettä anturiin, niin melko varmuudella ottaa nenäänsä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää
jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole202222Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä
ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi742163Belfastissa käynnissä kunnon persuilu
Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä342020Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen
Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma471416- 741356
Onko kaivattusi rohkeampi kuin sinä?
Vai oletko sinä rohkeampia? Mikä on rohkea teko, minkä sinä tai kaivattusi on tehnyt? Mitä siitä seurasi?46893Kaunein nimi
Mikä on mielestäsi kaunein miehen ja naisen nimi? Haluaisitko itse olla joku toisen niminen?56832Farmi-Amski ja Jucci Hellström - Sydämiä satelee - Onko tässä jotain enemmän?
Amskidamski Anne-Mari Tarkkio ja Jucci Hellström olivat samaan aikaan Farmi Suomi -realityssä. Nyt somessa on nähty mat8761- 52743
Rakastan sinua hiljaisuudessa
Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi33734