Onko saatavissa apupyöriä

moottoripyörään 125cc kun olen nainen,enkä pysy pystyssä ilman niitä.
8800
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

tappiliitos pitää pystyssä.

Äänestä

Kattelin tuossa Harley Davidson klub of Finlandin sivuja ja siellä oli oikein sähköllä toimivat apupyörät. Saattaapi olla tarpeen jos oikein siso mopo ja pysähtyy risteykseen ja kun nappia painaapi niin nousevat ylös! Oikein vanhaksi äijäksi kun tulen niin hommaan!

Äänestä
  • jos apupyöriin tarvii turvautua ;)Jokos olet alkanut projekteja tekemään? Ajellu pitkiäkin reissuja?? Niin mulla uus nimimerkki vanha (Jaananaana) on niin kovassa huudossa etten jaksa jakaa sitä muiden kanssa :)Oletko sama nimetön jonka kans kirjottelin OC:n bikes sivulla?

    Äänestä

  • aminkamu kirjoitti:

    jos apupyöriin tarvii turvautua ;)Jokos olet alkanut projekteja tekemään? Ajellu pitkiäkin reissuja?? Niin mulla uus nimimerkki vanha (Jaananaana) on niin kovassa huudossa etten jaksa jakaa sitä muiden kanssa :)Oletko sama nimetön jonka kans kirjottelin OC:n bikes sivulla?

    Harrikan startin osat tuli tänään ja huomenna pitäis alkaa niitä asentaa. Paljon tilpehööriä ja joutuupi purkamaan pyörää vähin. Ois mukava kun sais mekaanisen kahvan solenoidin tilalle kun toiminta varma ois. Meinaan panna Harrikkaan raktorin päävirtakytkimen.Mulla on semmonen Vulcanissakin pakokäyrän takana piilossa. Jos syttyypi mopo tuleen niin paniikki iskee ja ottaa aikaan ennen kuin johdon saa akusta irti!
    Vulcan kytkin vielä hajallaan mutta osa osista jo on mutta puuttuu vielä. Poron purijaisiin pitäis päästä? Ne on heinäkuun alussa. Kaverin Viragolla ajelin pikku lenkin. Tuntui että en enää normaalilla pyörällä osaa ajaa kun chopperiin jo niin tottunut kun se on niin vakaa.kawabata nimimerkkiäkin joskus käyttäny mutta en aina jaksa sitä naputella niin jäänyt sitten nimettömäksi.

    Äänestä

siinä on yhdistetty auton ja mp:n huonot puolet.

Äänestä

apupyöriä :( Kirjottelin ennen samalla nicillä kun sä. Nyt voit pitää sen itselläsi :) Mulla on uusi.

Äänestä
  • Sama mitä tänne kirjoittelee.

    Äänestä

Käykö ensiapupyörä ? En ole kyllä ikinä nähnyt apupyörää...mitä apua se antaa? Ei kai se vaan huuda koko ajan apua?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jaananaana kirjoitti:

moottoripyörään 125cc kun olen nainen,enkä pysy pystyssä ilman niitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu