Oinas ja Härkä?

Oinas nainen

olen aivan palavasti rakastunut härkä mieheen.
voiko meistä tullakin jotain? :)
hän on aivan ihana ja empaattinen.

aivan ihana.

4

1849

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • elma05

      ...on hyvä kokemus oinas-härkä suhteesta.Tosin olen siinä rajapyykillä (kala-oinas) itse.
      Tsemppiä sinulle kantsii yrittää!Terveisin 45:n vuoden kokemuksella saman miehen kanssa.

    • sarvipäät

      Kyllä tanner tömisee ja pölyää! Alku aikoina sarvet kolisi ja kopisi, mutta nyt tunnetaan toisemme.Mulkaisusta tietää mitä mieltä toinen on!Enpä vaihtaisi oinastani toiseen. Rakasta ihan rauhassa ja tsemppiä.

    • minde65

      Juuu..no mulle oinas on ollu aina kova pala.Oli se sitte mies tai nainen. Nuoruuden poikaystävä oli oinas eikä siitä mitään tullut..oli niin mustis että oksat pois. Ja 2 sarvipäätä yhessä..tarkkana saa olla. Mutta eihän sitä koskaan tiedä (o;§ toivotaan parasta. rakkaus on ihana asia.

      • kamala kokemus

        Alku hyvä, mutta parin vuoden kuluttua hän oli uskoton joka työmatkalla ja kun huomasin sen ja heitin ulos, yritti särkeä oven ym. ym. Ehkä se oli myös sitä, että minulla (oinasnaisella) oli parempi työ, jota hän ei jaksanut sulattaa. Erottiin ja löysin toisen, jonka ei myöskään pitäisi sopia, nimittäin ravun, ja nyt on taisteltu mukavasti 15 vuotta ja yhteen jäädään, eikä kumpikaan ole uskoton.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      129
      3165
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      97
      2513
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      53
      2368
    4. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      88
      2297
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      7
      2056
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      25
      1577
    7. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1330
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      83
      1317
    9. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      1138
    10. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1127
    Aihe