Mulla on 15-heppainen Honda BF15 käsikäynnistyksellä. Huollatin syksyllä ja laskin vesille keväällä, mutta ei käynnistynyt. Yleensä käynnistyy viimeistään 5. vedolla. Huollon tekijä ei osannut nimetä vikaa puhelimessa. Sanoi, että kone näytti huollossa ihan normaalilta. Alempi tulppa oli kastunut, mutta kone ei käynnistynyt tulppien kuivauksenkaan jälkeen. Huollon tekijä ehdotti ongelmaksi, että kone saa liikaa ryyppyä. Voiko kotikonsteilla säätää ryypyä kitsaammaksi? Entä miten kaasaria voi säätää, jos ongelma on siellä?
Honda Bf 15 ei käynnisty huollon jäljiltä
7
3945
Vastaukset
- JNMM
Älä itke täällä ongelmaa vaan vie kone takaisin huoltoon ja käske laittaa kuntoon! Kästittämätöntä avuttomuutta!!
- pietro
katoppa ettei ole liikaa öljyä? laittavat aina liikaa huollossa
- Rami vain
pietro kirjoitti:
katoppa ettei ole liikaa öljyä? laittavat aina liikaa huollossa
Oikea öljymäärä on puolessa välissä tikkua, yläraja voi olla liikaa eikä siitä ole mitään muuta hyötyä kuin öljy kuluu nopeammin.
- andy50
Löytyikö vikaa? Mulla saa kunnon besaa, vaan ei kun kastelee sen alemman tulpa. Kaasari puhdistettu hyvin.
Jos alempi tulppa on märkä, voi olla että se ei anna kipinää. Ensin vois varjoisessa paikassa katsoa sen kipinän. Jos ei tule niin vaihda ensin tulpat päikseen ja katso sitten tuleeko kipinä alempaan. Jos ei tule vieläkään sitten vois vaihtaa puolalta tulevat johdot päikseen, jos sama juttu sen jälkeen vika on puolassa tai ennen sitä johdoissa tai cd-yksikössä.
Tietysti voi niinkin olla että ylempi pytty ei saa bensaa ollenkaan, mutta se onkin sitten jo toinen juttu.- pavepave
CD yksikkö katkoo juotokset irti , olen tässä ketjussa aiemmin selittänyt kuinka sen saa korjattua.
Mutta jos peukalon paikka ei ole normaali osta uusi arvio 170 eur.- Apua !!
uudestaan en nähnyt
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1604913Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621555- 121469
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211391Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s71119Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.951027Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit40947Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249298915- 150810
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu278729