Veden antaminen 5 kk vauva

Miten paljon ja miten usein tarjoatte vettä vauvalle näin kuumalla? Voiko vesi olla huoneenlämpöistä vai pitääkö sitäkin lämmittää mikrossa vähän ennen kuin antaa?
3483
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Annan vettä pojalle aina ruuan jälkeen ja sit kun ollaan autoilemassa niin pojalla on usein vesipullo "leluna", aina siitäkin muutama tippa menee alas. Ja ihan hanasta kylmää vettä kun ei juo lämmintä.

Äänestä
  • eikö 5 kk vesi pidä vielä keittää?

    Äänestä

  • äitskä 77 kirjoitti:

    eikö 5 kk vesi pidä vielä keittää?

    jos lapsi syö kiinteitä ni vettä ei tarvitse enää keittää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


äitskä77 kirjoitti:

Miten paljon ja miten usein tarjoatte vettä vauvalle näin kuumalla? Voiko vesi olla huoneenlämpöistä vai pitääkö sitäkin lämmittää mikrossa vähän ennen kuin antaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu