päärynäpuun raakileet ja

"rakkuloita"

Mikähän tekee rakkuloita lehtiin, ne ovat alapinnalla molemmin puolin pääsuonta. Niissä lienee hyvin pieni reikä. Mitä tehdä?

Miten tehdään raakileharvennus?

1

221

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • manukas

      Vastausta en tiedä. Itselläni Pepin lehdet käpristyivät ja uudet versot tummui kuiviksi. Laitoin äskettäin hienoa kalkkia juurelle. Suunnilleen kuukauden ollut maassa. Surullista.
      Koristeomenapuu Tumma kaunotar tekee vaivoin lehtiä ja sieltä löysin vihreän n. puolen sentin kirvan tapaisen. Kaunotar joutui odottamaan istutusta pidempään remontin vuoksi.. Se oli kuin irrotettu kasvupaikastaan. Ruukussa oli turvetta ja juuret irrallaan seassa. Ei hyvältä näytä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      110
      5057
    2. Niin voimakkaat tunteet

      Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi
      Ikävä
      20
      2907
    3. Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen

      sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk
      Ikävä
      24
      2734
    4. Puhe on halpaa

      Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.
      Ikävä
      44
      1906
    5. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      25
      1836
    6. Oletko harrastanut

      seksiä kaivattusi kanssa? 🤔
      Ikävä
      141
      1743
    7. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      152
      1590
    8. Miksi miehet hermostuvat tyhjästä?

      Olen tässä viimeisen vuoden sisään pudottanut melko reilusti painoa mikä on sitten saanut useammankin lähipiirin aiemmin
      Sinkut
      113
      1551
    9. Nainen, se on vain karu totuus, että

      sinut on luotu synnyttämään ja mies siittämään. Niin on luomakunnassa säädetty ja niin se on. Sinut luotiin heikoksi ja
      Ikävä
      282
      1489
    10. Joko aiheuttamani pettymys

      on lieventynyt? Toivottavasti. Uskallan heittää lentosuukon näin etäältä ja nimettömänä 😘.
      Ikävä
      95
      1413
    Aihe