joka päivä

..kollini pissii vähintään kerran päivässä jonnekkin mihin ei kuuluisi. suunnilleen aina eri paikka.
3204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kissalla tuollainen käytös lähes aina tarkoittaa virtsavaivoja. mahdollisesti tulehdus ja/tai kiteitä/kiviä. hoitamaton virtsavaiva voi viedä kissalta nopeastikin hengen tai kroonistua.

eli avunhuuto kissalta. pakko yrittää jollakin tapaa kertoa, ettei kaikki ole kunnossa.

Äänestä

Jos leikkaamaton, siinä ei mitään ihmeellistä, jos leikattu, kipinkapin lääkäriin. Virtsavaivoja.

Äänestä

meillä 9viikkoinen poitsu tykkää pissata johtoläjään mikä tietokoneen takana. Käy kyllä hiekkalootallakin ,,, MUTTA, johdot on toinen paikka. Miten saan sen pois?? äsken näin kun pissasi.. otin ja kannoin hiekkalaatikolle, katsoi takas ja hyppäs pois :) suurinpiirtein varmaan ajatteli ett höhlä, mähän pissasin jo... :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uusi pissa kirjoitti:

..kollini pissii vähintään kerran päivässä jonnekkin mihin ei kuuluisi. suunnilleen aina eri paikka.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu