mikä merkki on hyvä

tarkoitus löytää edullinen ja kestävä cd/dvd-soitin vanhojen pioneerien tilalle. mitä nämä eltaxit, jvct, philipsit yms ovat. niitä taitaa saada 200 eurolla. onko niistä mikään parempi kuin toinen :)
3871
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos se ihan normaalikäyttöön tulee, eli putkitelkkariin niin osta halpa sony taikka pioneer, ne on ehkä parhaita mitä testejä olen lukenut. Jos se tulee kiinni plasmaan/lcd:hen/tykkiin niin siinä saisi olla mieluusti lomituksen poisto(progressive scan). Sellainen hyvä dvd-soitin olisi merkiltään OPPO, hinnaltaan 200-250e, kehuttu paljon ja siinä on hyvä skaalain ja hdmi-liitäntä halvalla. Mutta sitä et putkitoosassa tarvitse.

Äänestä

kotiteatteripaketin, ja se on peruskäytössä ihan hyvä. Varsinkin elokuvan 5.1 äänet tulevat ihan riittävän hyvin.
Hyviä stereoita ne eivät kuitenkaan korvaa, mutta esim. TV:n musiikkiohjelmat tulevat ihan mukavasti, kunhan säätelee äänet kohdalleen.
Yleensä näistä peruskotiteatteripaketeista ei ole muuhun kuin kuvan ja äänen yhteiskäyttöön.
Pelkkään musiikin kuunteluun niistä ei oikein ole.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suositelkaa kirjoitti:

tarkoitus löytää edullinen ja kestävä cd/dvd-soitin vanhojen pioneerien tilalle. mitä nämä eltaxit, jvct, philipsit yms ovat. niitä taitaa saada 200 eurolla. onko niistä mikään parempi kuin toinen :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu