kaunis paikka!

kuhmo on kesäl aika kaunis mesta.mukava käydä tääl ottaa olusta ja paistaa makkaraa.luontoki näyttää hyvältä.
122498
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Eikä tarvii pelätä,että töihin joutuu kesken kesähommien. mukavaa.

Äänestä

kesällä, tosi kaunista.

Äänestä

On niinkaunista, että ihan joutuu silmiään suojaamaan, syys-lokakuun räntäsateella, vastatuuleen korvessa kävellessään.

Äänestä
  • kaunista seutua. Kohta alakkaa loma ja Kuhmoon kurvaan huilaileen..

    Äänestä

  • on syys- lokakuussa räntää satanu, kun talvikin tulee joskus, jos muistaa tulla.
    Syksyllä sitä onkin vasta kaunista, ensin ruska ja sitten kun lehdet tippuu, on ihanan avaraa.
    Kuulaat syysilmat, hienoa, vain päivän lyhyys harmittaa syksymmällä.

    Äänestä

mikä tahasa paikka jos sitä olutta vaan nappailee...

Äänestä
  • ei taida kaunistua muu, kuin myyjän pankkitili;)

    Äänestä

  • nappaillessa kirjoitti:

    ei taida kaunistua muu, kuin myyjän pankkitili;)

    Eppu Normaalia? Laulussa sanotaan että kas viina menee ensin poskiin sieltä aivoihin ja sieltä käsin vaikuttaa se kaikkiin vaivoihin. Toisin sanoen kaiken voi juoda kauniiksi... Kokeiles joskus.

    Äänestä

  • kuunnellut kirjoitti:

    Eppu Normaalia? Laulussa sanotaan että kas viina menee ensin poskiin sieltä aivoihin ja sieltä käsin vaikuttaa se kaikkiin vaivoihin. Toisin sanoen kaiken voi juoda kauniiksi... Kokeiles joskus.

    vittu se on kaunis paikka jos mä vaan niin sanon.

    Äänestä

VITTU, SIELLÄ JUMALAN SELÄN TAKANA EI KOSKAAN OLE OLLUT MITÄÄN KAUNISTA. KUHMOHAN ON PELKKÄ KUPPAINEN PERSLÄPI KESKELLÄ EI MITÄÄN.

Äänestä
  • Eihän se kauneus välttämättä ole siellä kaupungin keskustassa, vaan juuri päinvastoin. Luonnossa se kauneus on, ystävä hyvä.
    Kyllä sen sinäkin joku päivä huomaat, luulisin.

    Äänestä

Aivan upea paikka, niin Kuhmo kuin lähiympäristö. En ole elämässäni kauniimpia seutuja nähnyt kuin siellä Kainuun suunnalla..vaikka reissaillut olen.
Jos voisin täältä etelämmästä lähteä jonnekin, kaipa sinne suuntaan tie johtaisi.
Paras reissu mitä elämässä olen tehnyt on keskikesän reissu Kuhmoon.
Teillä on siellä upea luonto, karua ja himskatin kaunista. Oon ollut tuon reissuni jälkeen täysin lumoutunut suorastaan mitä näin ja koin. Kaikki siellä suunnalla asustavat saatte olla todella ylpeitä kauniista kotiseudustanne. Sinne muuttaisin jos voisin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tsilpetööri kirjoitti:

kuhmo on kesäl aika kaunis mesta.mukava käydä tääl ottaa olusta ja paistaa makkaraa.luontoki näyttää hyvältä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu