Meilläpäin moneen taloon on otettu kissa ja tuossa ne kuseksii porraspielet.Pahinta oli tänä aamuna kun kissa söi oravanpoikasta meidän terassilla.Seuraavalla kerralla vien kissan löytöeläinkotiin jos meidän pihalle eksyvät syömään.
Eikö kissat pitäisi pitää kiinni??Huolehtikaa niistä jos ne otatte!!
Mitä ainetta pitäisi panna terassille että ne pysyisivät pois kuseskelemasta???
Eikö kissat pitäisi pitää kiinni??Huolehtikaa niistä jos ne otatte!!
Mitä ainetta pitäisi panna terassille että ne pysyisivät pois kuseskelemasta???
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kissat eivät periaatteessa saa olla missään vapaana...Mutta jos et tiedä kenen kissa se on niin voit viedä löytöeläinkotiin.
Kokeilepa tämmöstä juttua:Mandariinin,appelsiinin,sitruunan,greipin kuoria johonkin astiaan ja murskaa niitä että niistä lähtee öljyt irti, kasta sitten joku sieni siihen ja sivele portaiden nurkkia ja kiviä sillä aineella niin eivät tule kuseksimaan eivätkä merkkailemaan vaan juoksevat kiirenvilkkaa kotiin kun teillä haisee niiden mielestä niin pahalle. Sinulle ja muille ihmisille ei haise kun hyvälle vaan.
enemmän, jyrsijän vai kissan? Minunkin naapureilla on kissoja ja ne ovat aina tervetulleita pihalle kun pitävät hiiret ja rotat loitolla. Tietenkin jos saat jotain kiksejä noista hiirenkakkapalleroista niin ymmärrän hätäsi...
Voi PRKL mitä P*** tämä on. Kissat ovat vapaina siksi että ne ovat olleet jo ennen ihmistä vapaina.. miksi sinä saat olla vapaana noiden mielipiteidesi kanssa. ehkä sinut pitäisi lukita taloosi niin et voisi kauhistella kuinka kissa syö sille kuuluvaa ravintoa, mitä se on syönyt ennenkuin kissat kesytettiin ja alettiin työntämään purkki ruokaa.. niinkuin sinullekki on vauvana työnnetty, mikäli kaupunkilainen nipottaja olet.
Miksi tiikerit ja kotkat saavat saalistaa.. miksei kaikkia suleta kiinni ja häkkiin ja maita aidata että on selvää mikä ruohon pala kuuluu kenellekkin. Kyllä te kaupunkilaiset olette ressi, mikä teitä vaivaa. Ei ennen, eikä nykyäänkään maalla kukaan jaksa jauhaa kissan pissasta ja kissojen ruokavaliosta.
Seuraat luultavasti ikkunasta päivät muiden elämää, eläinten ja ihmisten.
Minä annan vinkin että hommaa oma elämä niin ei tarvi niin takertua elämän tosi seikkoihin.
Ja ps. kissat ovat lihansyöjiä, niitä yleensä otetaan myös siksi että ne söisivät hiiriä ja rottia.. et varmaan tiennyt
Ei kai tuo ny nii tärkiä asia ollu että tuollalailla pittää mesota.Anna ihimisten kirjoittaa ja helepottaa olua.Jos tuommoosesta asiasta noin suutuit ja aloit jo tekemään analyysia persoonasta nii kahtoppa itekki peiliin.
Ei tämä ny nii totista oo.
hillua, kun vesi huuhtelee polvia
Asterixistäkö kopioit ?