Kohtaloako?

naski

Mitä mieltä olette tästä. olen härkä-nainen, seurustelin vuoden kala-miehen kanssa, meni tieten poikki, ku miestä alkoi tulevaisuus pelottaa. Huvikseni nyt pari vkoa sitten ajattelin vastata yhden miehen seuranhakuilmoitukseen, koska kait nyt nuorella naisella saa olla elämääkin...se mies soitti munille ja voitteko kuvitella, se oli mun ex-mies. Vähänkö naurettiin. Mutta oliko se kohtaloa, mikä todennäköisyys on että sama henkilö napsahtaa haaviin? En tiiä, pitäs varmaan päästää mies pois mun mielestä. Kalat taitavat olla sitoutumiskammoisia, oisko jollaki tietoa?

3

1061

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kala itsekin

      Kalat EIVÄT ole sitoutumiskammoisia,vaan vapaudenkaipuisia.Tahtoo suomenkielellä sanoa:anna kalan uiskennella tahtoessaan muihin sfääreihin ja uneksua aina hetken omissa maailmoissaan,enkä tarkoita,että kalat haluaisivat vieraisiin IHMISIIN,vaan vieraisiin ulottuvuuksiin ajatuksen tasolla.Siis säännöllisin väliajoin hetket yksin omien tunteiden ja ajatusten parissa ilman nalkutusta ja kimputusta siitä,että mikset huomaa,mikset kuuntele,mikset puhu,ne on kalalle voima,joka saa jaksamaan ankeaakin arkea.Päästä kala rauhaan ja ota lämpimästi vastaan,kun erakkohetki on vietetty,niin saat uskollisen ja rakastavan puoliskon itsellesi.

    • höpön pöpön pöö. Pitää ymmärtää että kalat on taiteilija luonne. Ei kaikki pelkää sitoutumista, saati perheen perustamista, mutta ei saa kahlita silloin lähtee lipettiin.

      Sanoo KalatNainen

    • ehkä?

      Hauska sattuma. Kohtaloa? Miksi ei. Muttei se välttämättä tarkoita että olisitte yhteen luodut, ehkei aikanne ole vielä. Jospa vuosien päästä teille sattuukin samalla tavalla? Anna miehen mennä jos hän niin haluaa. Kalaa ei saisikaan sitoa kuten kaksi edeltäjääni tässä onkin jo ilmaissut. Ja vanhako tämä Kalat herra on? Löytyy paljon nuoria miehiä jotka eivät ole valmiita asettumaan, asia muuttunee kun ovat kolmekymppisiä.

      Toivon että tienne suunnat selkenevät molemmille. Kaikkea hyvää!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      238
      6031
    2. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      39
      4848
    3. KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!

      Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa
      Hybridi- ja sähköautot
      10
      4286
    4. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      12
      3031
    5. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      119
      2997
    6. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      77
      2469
    7. Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu
      Maailman menoa
      121
      2426
    8. Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella

      Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/
      Ikävä
      190
      1689
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      46
      1649
    10. Bussipysäkki katos!

      Mitäpä mieltä uudesta katoksesta?
      Suomussalmi
      69
      1366
    Aihe