Kohtaloako?

naski

Mitä mieltä olette tästä. olen härkä-nainen, seurustelin vuoden kala-miehen kanssa, meni tieten poikki, ku miestä alkoi tulevaisuus pelottaa. Huvikseni nyt pari vkoa sitten ajattelin vastata yhden miehen seuranhakuilmoitukseen, koska kait nyt nuorella naisella saa olla elämääkin...se mies soitti munille ja voitteko kuvitella, se oli mun ex-mies. Vähänkö naurettiin. Mutta oliko se kohtaloa, mikä todennäköisyys on että sama henkilö napsahtaa haaviin? En tiiä, pitäs varmaan päästää mies pois mun mielestä. Kalat taitavat olla sitoutumiskammoisia, oisko jollaki tietoa?

3

1057

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kala itsekin

      Kalat EIVÄT ole sitoutumiskammoisia,vaan vapaudenkaipuisia.Tahtoo suomenkielellä sanoa:anna kalan uiskennella tahtoessaan muihin sfääreihin ja uneksua aina hetken omissa maailmoissaan,enkä tarkoita,että kalat haluaisivat vieraisiin IHMISIIN,vaan vieraisiin ulottuvuuksiin ajatuksen tasolla.Siis säännöllisin väliajoin hetket yksin omien tunteiden ja ajatusten parissa ilman nalkutusta ja kimputusta siitä,että mikset huomaa,mikset kuuntele,mikset puhu,ne on kalalle voima,joka saa jaksamaan ankeaakin arkea.Päästä kala rauhaan ja ota lämpimästi vastaan,kun erakkohetki on vietetty,niin saat uskollisen ja rakastavan puoliskon itsellesi.

    • höpön pöpön pöö. Pitää ymmärtää että kalat on taiteilija luonne. Ei kaikki pelkää sitoutumista, saati perheen perustamista, mutta ei saa kahlita silloin lähtee lipettiin.

      Sanoo KalatNainen

    • ehkä?

      Hauska sattuma. Kohtaloa? Miksi ei. Muttei se välttämättä tarkoita että olisitte yhteen luodut, ehkei aikanne ole vielä. Jospa vuosien päästä teille sattuukin samalla tavalla? Anna miehen mennä jos hän niin haluaa. Kalaa ei saisikaan sitoa kuten kaksi edeltäjääni tässä onkin jo ilmaissut. Ja vanhako tämä Kalat herra on? Löytyy paljon nuoria miehiä jotka eivät ole valmiita asettumaan, asia muuttunee kun ovat kolmekymppisiä.

      Toivon että tienne suunnat selkenevät molemmille. Kaikkea hyvää!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      168
      11486
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      49
      6481
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      72
      4728
    4. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      64
      4557
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      81
      4500
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4072
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      97
      3833
    8. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      86
      3502
    9. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      162
      3381
    10. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      18
      3356
    Aihe