mikä mua

vaivaa??

Onko haluttomuuteen apua jos alkaa vaikka vastentahtoisesti naimaan useammin..Mulla haluja ehkä kerran kuukaudessa tai puolessatoista. Mies ei tee aloitteita, aina saan olla se ehdottaja. Olen kyllä joskus tehnyt aloitteen, vaikkei ole ollut halua, ja yleensä seksi tuntuu pahalta silloin, ei oikein itse intoa olla mukana. Millä saisi itseensä vauhtia, mies kuitenkin haluaisi enemmän?
En myöskään masturboi kuin ehkä kerran kuukaudessa, en saa orgasmia helposti enää. Ihmetyttää tämä, sillä olen seksuaalisesti muuttunut täysin viimeisen vuoden sisällä. Aiemmin masturboin useita kertoja viikossa, ja halusin seksiä vähintään 1-2 kertaa viikossa.
Noloa ja hävettävää, en tunne itseäni enää naiseksi ja ikävä pihdata.
Kyllä haluttomuudesta kärsii myös se haluttomampi osapuoli, seksi on mukavaa jos vaan sitä osaisi haluta..
Mikähän mulla on??

6

2333

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tullut

      siihen tulokseen, että monesti seksi on vain paineitten purkua! (valitettavasti siis, en itse ollenkaan pidä sellaisesta.. seksin kun pitäis olla paljon muutakin)
      kun suhde vakiintuu, ja on turvallinen ja vakaa olotila, niin silloin ei ole mitään paineita tai stressiä, mitä pitäisi purkaa... ja eipä sitä silloin ole halujakaan.

      • ap.

        Kiitos vastauksesta..en tiedä paineita on kyllä kuten työstä jne. enkä oikein niihin osaa seksin avulla helpotusta saada. Paremminkin liikunta auttanut stressiin tai joku muu puuha vapaa-aikana.
        Ja olet ihan oikeassa, että seksi pitäisi olla rakkauden osoitusta toiselle, rakastelua..kun vaan pystyis/osaisi/innostuisi jotenkin siihen..Ehkä miehille seksi on enemmänkin paineitten purkua?


    • ....

      olla niin että se haluttomuus johtuu siitä kun mies ei halua niin usein alkaa itelläkin seksi halut hiipua ku ei jaksa aina olla se joka yrittää...

      • koht50v

        olen noin 6vuotta sitten lopettanut tai itsestään jäänyt suhteet miehiin ja en ole yhtään katkera . olen onnellinen yksinäinen nykyään enkä tunne itseäni huonoksi.
        syy voi kyllä olla se että kaikki elämäni suhteet ei ole onnistuneet oikeastan kärsimystä . nyt yksinäisenä olen onnellisempi kuin koskaan elämässä lukuun ottamatta lapsia.
        ja olen niin vannoutunt jo että en edes huolisi en usko että semmosta aadonista olisi mulle edes mahdollista tulla .
        terr. onnelinen erakko
        arvet on syvällä ja pinnassa.
        mutta toivon toisille hyviä pari suhteita ihminen on varmaan luotu kaksin elämään lukuun ottamatta meitä poikkeuksia.


    • jätä ne heti

      pois. Itselläni palasi seksihalut monen vuoden jälkeen takas, enkä enää koskaan syö hormoni pillereita.

    • epätoivonen

      kyllä alkaa itelläkin jo potuttaa tämä...mietin just viime yönä että annanko juuri miehelleni vain sen takia ku se haluaa mulla ei mitään haluja ja oon kuitenki vasta 23 vuitias 1-lapsen äiti..ennen kyllä oli haluja vaikka muille jakaa :) en haluais itekkään olla mikään "pihtari" eli ajattelin heittää noi pillerit metikkoon ja kattoa uuestaan :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      270
      14425
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      68
      7303
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      211
      7131
    4. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      65
      5162
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      114
      4889
    6. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      75
      4724
    7. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      101
      4515
    8. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      21
      4427
    9. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      78
      4177
    10. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      102
      3968
    Aihe