Hamilton-Räikkösen tilalle ...
mitä???
6451
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tosiasia on kuitenkin se että Räikkönen on yksi parhaimmista ajaajista, auto vain on ollut suuri pettymys.
Milloin suomalaiset pääsivät viimeksi ajamaan luotettavalla autolla?
"auto vain on ollut suuri pettymys."
Ei auto ole huono ollut vaan autoon sopeutuminen on vienyt enemmän aikaa.
Massa on on kyllä todistanut että ferrari on aivan kilpailukykyinen kun vaan kuljettaja osaa ajaa.
Eli selitykset räikkösen heikkoon menestykseen löytyvät vain ja ainoastaan räikkösestä itsestään.
Ja mitä tulee Hamiltoniin niin onhan hän jo keltanokkana aivan ylivertainen räikköseeen verrattuna. Jos ferrari( tai mikä tahansa talli) saisi NYT valita räkän ja Hamiltonin välillä niin pakko on jopa suomalaisena myöntää että räikkkösellä ei olisi mitään saumaa kilpailla tallipaikasta Hamiltonin kanssa.
Pidän hyvin todennäköisenä että ferrarilla valmistaudutaan Hamiltonin pestaamiseksi Massan tallikaveriksi.
ei mitään toivoa että hamilton ferrarille... tuskinpa dennis päästää kultapoikaansa vastustajan leiriin ihan noin helposti... vieläkun on kyseessä britti tallikin.. ja mitä massan surituksiin niin onhan ferrari paljolti tehty massan toiveiden mukaan ja kaverihan on ajanut siellä jo vuosia verrattuna kimiin joka ajaa vasta ensimmäistä kauttaansa ferrarilla ja oli taitoa vaativalla radalla nopeampi kun massa harmi vain aika ajossa tulleen virheen takia joutui alottamaan kisan kaukaa.. ja jälleen montrealin aika ajoissa oli massaa nopeampi.. Kimi kun pääsee sinuiksi autonsa kanssa joka on rakennettu massaa silmällä pitäen niin kyllä loppu kautta ajatellen tulee ainakin lyömään talli kaverinsa :)
"Kimi kun pääsee sinuiksi autonsa kanssa joka on rakennettu massaa silmällä pitäen niin kyllä loppu kautta ajatellen tulee ainakin lyömään talli kaverinsa :) "
uskotko sä noita juttujas itsekään? et sä noilla selityksillä vakuuta ketään muuta kuin itseäsi ja muita selittelijöitä.
Satumaailmassa eläminen joskus on ihan ok, sellaisille pikkulapsille, mut ei enää aikuisille...
Värinsä puolesta sopisikin tonne italiaan. Italialaisissahan on tuota nee korjaan tummaihoista verta jo sukupolvien takaa. siitä johtuu tumma iho ja tummat silmat ja tumma tukka. Sympatiseeraavat tuota Looista.