Kuinka saan poistettua www-sivujen sivuhistorian eli ettei kukaan minun jälkeen konetta käyttävä voi nähdä millä www-sivuilla olen seikkaillut..?
Tarvittas vähän apuja
reetu
4347
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
on pilvin pimein vastauksia tähän samaan asiaan. Haeskeles vähän.
yhteen ketjuun, joka samalla osoittaa kuinka paljon hyötyä _olisi_ siitä, että kysymykset otsikoitaisiin kunnolla (tuolla on myös apua-otsake):
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=108&conference=4500000000000301&posting=22000000026770161
... 100-prosenttisen tehokas keino: vedät koko osion nolliksi ja ykkösiksi sopivalla ohjelmalla (esim. KillDisk). Tämä tietysti aiheuttaa pientä vaivaa, sillä osio on formatoitava ja käyttis ynnä ohjelmat asennettava uudelleenseuraavalla käyttökerralla.
Melko tekokasta on myös myös poistaa sivuhistoria ja cachet selaimen asetuksilla. Muutamiin selaimiin voi jopa pistää ruksin, että sivuhistoria poistuu, kun istunto loppuu.
etkä kerro käyttäjätilisi salasanaa ulkopuolisille, muut eivät voi käyttää toosaa "sinuna" joten asia on ratkennut perin helposti.