Kuka on Marita Hakala

Törmäsin duunissa tälläseen, kaiketi julkkikseen?

Sen verran jäi "neidin" käytös vaivaamaan että haluaisin tietää millä meriiteillä se duuniaan tekee ja onkohan em. henkilöllä minkään asteen koulutusta? Googlettamalla löytyi tietoa vain kaikenmaailman kissanristiäisistä.
113714
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Marita Hakala on tuttu vajaan parinkymmenen vuoden takaisista missikisoista ja hän toimii nykyään mallikouluttajana ja oli TV-ohjelma Mallikoulun tuomaristossakin.
Seukannut Vesa-Matti Loirin ja Esa Tikkasen kanssa. Nykyisestä miehestä ei tietoa, koska hän ei ole enää ollut aktiivisesti julkisuudessa ja lehteien sivuilla.
Kaunis nainen muuten!

Äänestä

selitti jo paljon...thanks. Täytynee suhtautua vähän lepposammin mamman diivailuun jos vielä törmätään.

Äänestä
  • Marita on innokas Espanja-fani. Asuu Espanjassa. Espanja, Espanja. Hola.

    Äänestä

Marita on 90-luvun alussa kansaivälisen mallinuran luonut reilu mimmi. Mallipiireissä tosi tykätty ja avulias, jalat maassa tyyppi. Sulla taitaa olla asenteessa ongelma.

Äänestä

Pyörittää mallitoimistoa www.portfolio.fi

Äänestä

Töissä Solarfilmsissä Markus Selinillä. Käsikirjoittanut ainakin molemmat Mallikoulu TV-sarjat. Fiksuksi kutsuvat.

Äänestä

Olet siis joku VIP-oven säälittävä veräjänvartija, jonka kotiläksyt on jääneet tekemättä? Luulet että Anna Mari Berg on superjulkku vaikka vaan joku "kiss´nd tell-tyyppi?

Marita Hakala on menestynyt nainen, joka tuli tunnetuksi 80-luvun lopun missikisoista, kihlautui Vesku Loirin kanssa (sillon vielä karismaattisen komee ja hoikka mies) ja lähti Milanoon malliksi moneksi vuodeksi. Muistaakseni koulutukseltaan vaatesuunnittelija.

Kannattaa lukee muutakin kun Seiskaa.

Äänestä
  • kuuma kissa!

    Äänestä

panisin...

Äänestä
  • sil on kissa ja oma firma

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Törmäsin duunissa tälläseen, kaiketi julkkikseen?

Sen verran jäi "neidin" käytös vaivaamaan että haluaisin tietää millä meriiteillä se duuniaan tekee ja onkohan em. henkilöllä minkään asteen koulutusta? Googlettamalla löytyi tietoa vain kaikenmaailman kissanristiäisistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu