älvsbytalo pihlajatar

me rakennetaan parasta aikaa pihlajatarta ja kysyisin onko yläkertaan menevien rappusten vieressä olevat puu kaiteet,(jotka ylettyvät kattoon saakka)pakko laittaa? tai voisikohan niitä lyhentää yms..? onko teillä millasia ratkaisuja mitä ootte tehny yms?
31095
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Onhan ne turvallisemmat noin jos on elukoita tai lapsia. Muuten varmasti voi laittaa toisenlaisenkin kaiteen.
Itse en ole vielä niin pitkällä, mutta miettinyt myös semmoista normaalikaidetta siihen. Meillä kuitenkin on lapset pieniä vielä, joten saa olla noin toistaiseksi.

Äänestä

Käsittääkseni ne kannattelevat portaita. Jos niitä katkoo tai poistaa pitää kannakointi hoitaa jotenkin muuten.

Äänestä

Kyllä voit jättää ne pois, sanot vain pystyttäjille että ei laiteta. Jollain ne kyllä kannattaa sit tukee tai ne rupee natiseen ku kävelee niis.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eeskobar kirjoitti:

me rakennetaan parasta aikaa pihlajatarta ja kysyisin onko yläkertaan menevien rappusten vieressä olevat puu kaiteet,(jotka ylettyvät kattoon saakka)pakko laittaa? tai voisikohan niitä lyhentää yms..? onko teillä millasia ratkaisuja mitä ootte tehny yms?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu