Taloyhtiöt eivät tarvitse keskussovittimia!

Analoginen lähetys kulkee digisignaalin rinnalla, ja signaali muunnetaan analogiseksi kaapeliyhtiöissä. Taloyhtiöt eivät tarvitse keskussovittimia analogisiin kanaviin.
4484
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ihan vaan tiedoksi: kaikki tämän maan taloyhtiöt eivät ole kaapeliverkon piirissä. Taloyhtiöitä on siis helsingin ulkopuolellakin. Nille keskusboksi _saattaa_ olla hyvä ratkaisu.

Äänestä
  • halpa ratkaisu kaapeliin verraten, meillä vaihdettiin ja kaikki toimii hienosti, ei lopu analogimuuntokaan aikoihin ;)

    Äänestä

  • ja satelliittilautaset kirjoitti:

    halpa ratkaisu kaapeliin verraten, meillä vaihdettiin ja kaikki toimii hienosti, ei lopu analogimuuntokaan aikoihin ;)

    Varmaan kaapeliboksin omistajat olivat tyytyväisiä tuohon. Minullakin on kaksi kaapeliboksia, enkä todellakaan haluaisi palata takaisin analogiaikaan.

    Äänestä

  • on kaapeliverkko, usein kattavampi kuin Helsingissä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tynnyripää kirjoitti:

Analoginen lähetys kulkee digisignaalin rinnalla, ja signaali muunnetaan analogiseksi kaapeliyhtiöissä. Taloyhtiöt eivät tarvitse keskussovittimia analogisiin kanaviin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu