Latanpa tännekin kirjotukseni ja mietteeni; ehkei tähänkään löydy mitään tyhjentävää vastausta, mutta ei kysyvä tieltä eksy ;0)
Elikä:
"Nyt on käynyt jo selkeesti ilmi, että meidän Kääpiörihma koiras on rähinä-ukko =0/ No, ei se minulle rähise, mutta nuo kolme morsianta ovat enemmän tai vähemmän hätää kärsimässä..!
Mutta koska en ole kovin paljoa kalojen sielunelämään perehtynyt, kysynkin nyt teiltä, voiko nuo rihma-naaraat kärsiä kovastikin tuollaisesta hyökkimisestä ja pullistelusta?! Eilen uros nappaisi yhden naaraan pyrstöstä pikku palasen pois =0/ Toki ymmärrän, että jokainen laji elää tavallaan, mutta mikä voisi olla ikäänkuin liikaa??
Onhan minulla vielä tuo pikkuakva jäljellä (vaikka vakaasti päätin että MYYN sen poissa, enkä ota käyttöön itse!) että josko siirtäisi siihen tuon ukon viettelemään poikamies-elämää, mikäli tuota jatkuu vielä kovin pitkään. Joku naaraista voisi sitten välillä käydä siellä kylässä..
Ukkeli kohentelee pesäänsä edelleen mutta mitään näkyvää elämää ei siellä näy; ja saa ollakin niin, jos joskus poikasia tulee, niin tulkoon ;0) hoitelen sitten sen, tilanteen vaatimalla tavalla."
Rähisevä Kääpiörihma-ukko
Sarianna69
1
528
Vastaukset
- kääpirihmoja
vasta viikon verran ja ukko kyhää pesää tohkeissaan. Välillä käy ajamassa naarasta takaa ja yrittää houkutella sen pesälle, mutta ei ole vielä onnistunut. Täällä päin naaras on vallannut itselleen vallisneriapuskan ja sinne ei ole uroksella asiaa, vaikka se muualla uskaltaakin käydä takaa-ajoon. Saa sitten nähdä alkaako jossain välissä enemmän naarasta höykkyyttään. Ei ole aiempaa kokemusta joten ei niin tietoa niiden käyttäytimiestä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,794323Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt182766Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242628Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod162455Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1122414Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1102204Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e992161Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.6252003MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141955Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka321756