Hiljaisuuden saarella

Hiljaisuuden saarella
ei ole kiire mihinkään

mereen sukellan
rohkeasti
yritän voittaa pelkoni

kipu raastaa
sukellanko syvemmälle

Kyllä!


etsin sen alkulähteen

ja sieltä poimin

Jumalallisen viisauden helmiä.
1193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Korallit heijastaa ikävää,
älä kaipuuta peitä sä veteen.

Sukella laineille elämän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yölintu** kirjoitti:

Hiljaisuuden saarella
ei ole kiire mihinkään

mereen sukellan
rohkeasti
yritän voittaa pelkoni

kipu raastaa
sukellanko syvemmälle

Kyllä!


etsin sen alkulähteen

ja sieltä poimin

Jumalallisen viisauden helmiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu