Voihan tää Annette myydä peräti Ameriikoissa. Suomessa ei myy, eikä Euroopassa. Halpa coveri. Jouduttu biisitkin muokkaaman uudestaan, kun ei yllä ääniin. Ryppyjäkin mimmillä. On kuin rusina. Ei hyvät miehet. Marco kehiin. Uudistukaa. Ei kloonilla.
Nightbiss ja Marco
sananmuunnos
10698
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
En tiedä, mutta Marcon ääni on ihana. Tarjan kanssa ne kävi todella yksiin, niinku Kingsleyerissakin. No, entäs High Hopes.
_?_
..ei kaipaa edes kommentoimista.
http://www.metal-rules.com/zine/index.php?option=content&task=view&id=923&Itemid=60
tuo on. Nätti hymy ja kaikki.
Kai sen ymmärtää mitä urveloita kirjoittaa täälläkin niillä sitä onkin silmää ja kokemusta naiskauneudelle.
Onhan Tarja reilusti meikattuna kaunis kun nukke kasvoiltaan, mutta silmät ja hymy kertoo ihmisestä maskin takaa. Anettella on ystävällinen ja lämmin hymy Tarjan hymy on aivan kun posliininukella, kylmä ja ilmeetön.
Onhan se Anette nätti. Mutta, kun se ei osaa laulaa, eikä siinä ole samaa karismaattista hehkua kuin Tarjassa. Entäs Tarjan ääni.
Turhaahan tässä on suuta piestä. Yleisö äänestää kukkarollaan. Voi ne eka levyn ostaa tai käydä eka konsertissa uteliaisuuttaan, mutta, mutta, aika näyttää.
Sinäpä sen sanoit oikein perustelujen kanssa. Mitähän tuo Anette on tehnyt töikseen...olisko Helsinborgissa marketin kassalla laulelemassa Abbaa vai...? "karismaattista hehkua kuin Tarjassa"....Onko laulajattaren karisma siinä, että ei osaa keskustella, fanien eikä median edustajien kanssa....tää on jo vanha vitsi... on viisaampi olla hiljaa ei kukaan luule tyhmäksi, karismaattinen hehku säilyy.
"Voi ne eka levyn ostaa...mutta, mutta..." Täällä kaivataan sinun kaltaistasi visionääriä ja näkijää otappa yhteyttä:
Spinefarm Records Spikefarm Records
P.O. BOX 212
00181 HELSINKI
FINLAND
Tel. 358 9 454 2710
Fax 358 9 454 271 33
http://www.spinefarm.fi/news.php
vai mikä toi spidefarmi oikein on. ps. Laukosta saa kunnon tavaraa.
Mielipiteeseen on tietty jokaisella oikeus mutta juttusi haisee vahvasti provoilulta. No ainakin onnistuit herättämään muutaman ihmisen huomion, onneksi olkoon siitä.
Toki Tarjan äänestä saa pitää, mutta miksi ihmeessä täytyy lätkiä väitteitä, joilla ei ole mitään perää ?(!!) Onko Tarja oikeasti niin huono laulaja, ettei faktaperäisesti voida puhua lauluäänistä ?
Mistäs ton tiedät? Mistäs muka tiedät, ettei löydy nuotteja, jotka Anette pystyy laulamaan, mutta esimerkiksi Tarja ei ?
Tarja omaa laajan äänialan, mutta samanlaisen ja paremmankin äänialan omaa tuhannet muutkin laulajat.