derbi senda 2004 r race

nii sanokaa mitä plussia ja miinuksia tässä meno pelissä on ja että kannattaako ostaa ollenkaan?

saisin sen käytettynä 1800e ajettu alle 1000 km
joten melkein kuin uusi...
3321
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ihan hyvä mopo, kun vain noin vähän ajettu. Se ei ole paras mahdollinen moppe jos aiot virittää, koska siihen pitää ostaa uusi rajoittamaton cdi boxi.

Lainaus wikistä:

"Vuonna 2004 myyntiin tuli X-Race, joka on Derbin halvin mopomalli. Mopossa ei ole mitään hienouksia, vaan ainoastaan kaikki tarpeellinen löytyy. Vuosina 2004 ja 2005 myytiin ainoastaan R-mallia ja vuonna 2006 myyntiin tuli SM-malli R-mallin jäädessä pois mallistosta. Kuristuksena hukkaputki ja 2005 vuonna malliin tuli sama rajoitettu CDI, kuin Xtreme-malleihin, joka rajoittaa kierrokset 9400 kierrokseen minuutissa. 2006-malliin tuli uusi kone, mutta muut perusosat säilyivät samana"

Äänestä
  • Nii, se olikin -04 vuoden malli. Siinä ei taida olla sitä CDI:tä kuristettuna.

    Osta pois vaan

    Äänestä

  • UPDATE_8358449 kirjoitti:

    Nii, se olikin -04 vuoden malli. Siinä ei taida olla sitä CDI:tä kuristettuna.

    Osta pois vaan

    Kannattaa ostaa jos sillä noin vähän on ajettu.

    CDI-rajotin..hmm. juu siinä -04 mallissa ei taida mun tietääkseni olla sitä.. mutta jos hinta on niin halpa. jos siinä ei toden totta mitään vikaa ole niin kyllä ihmeessä kannattaa ostaa..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kannattaako kirjoitti:

nii sanokaa mitä plussia ja miinuksia tässä meno pelissä on ja että kannattaako ostaa ollenkaan?

saisin sen käytettynä 1800e ajettu alle 1000 km
joten melkein kuin uusi...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu